خلاصه کتاب از صفر تا یک

ژوئن, 2018 بدون نظر خلاصه ای از کتاب های موفقیت

در ادامه ویدئو های که در زمینه های موفقیت در مجموعه آکادمی اشکان حریت آماده م ارائه می شود در این مقاله ویدئو خلاصه کتاب از صفر به یک، را می توانید ملاحضه کنید. در این کتاب به این موضوع اشاره می شود که چگونه می توان یک شرکت موفق را ساخت به گونه ای که تا آینده ای دور سود رسانی کند. (ساخته شده توسط یکی از سرمایه گذاران پی پال کار آفرین و سرمایه گذار مخاطره پذیر – پیتر تیل)

 

ایده اصلی صفر تا یک این است که الزاما باید روی بیزنس هایی تمرکز شود که یک چیز جدید می سازند و اصطلاحا از صفر به یک می روند برخلاف  کپی کردن چیزهایی که از قبل کار می کنند و به اصطلاح از یک به ان میروند.

نویسنده توضیح می دهد که چگونه می توان یک کمپانی ساخت گه تا آینده ی دور بتواند سود رسانی کند.

برای موفق شدن شما باید یک مونوپلی (کالا یا خدمت انحصاری) بسازید و آن را حفظ کنید.

با این مفهوم شروع می کنیم که:چرا مونوپلی ها ضروری هستند؟

بعد به خودمان نگاه میکنیم که : چگونه جایگیری کنیم که یک کمپانی صفر تا یک را شروع کنیم؟

و بعد روی کمپانی متمرکز می شویم که : چگونه یک مونوپلی بسازیم؟

و در نهایت : چگونه ازچنین مونوپلی ای محافظت کنیم؟

سوال اول:چرا مونوپلی؟

نویسنده ادعایی بحث برانگیز می کند: سرمایه گرایی و رقابت در تضاد با هم هستند! به این دلیل که سرمایه گرایی مربوط به سودزایی می شود اما رقابت سود را از بین می برد. رقابت صرفا مربوط به قیمتهای کمتر است درحالیکه مونوپلی ها از سودهای بالا بهره میبرند و یک کمپانی می سازند که خصوصیت سرمایه گذاری در آینده را دارد به خاظر اینکه این سودها چنین سرمایه گذاری هایی را جبران میکندد.

خب سوال این است: چگونه می توان چنین مونوپلی هایی را ساخت و حفظ کرد؟

همه چیز با نگاه کردن به خودمان شروع می شود. نویسنده فکر نمی کند که موفقیت به شانس بستگی داشته باشد. اگر فکر می کنید که آینده تان به شانس بستگی دارد باید برای هر چیزی آماده باشید. کل سیستم ما بر این اساس بنا شده است و تاکید بر تنوع در تحصیل و مهارتها دارد.

در دبیرستان شما دقیقا میزان زمان یکسانی را صرف هر درس می کنید. در دانشگاه هم همین طور! به ما بابت دانستن حد کافی از هر چیز جایزه می دهند! نتیجه؟ شما در همه چیز متوسط هستید و در هیچ چیز واقعا خوب نیستید!

در عوض روشی را در پیش بگیرید که بتوانید آینده ی خودتان را شکل دهید.خیلی خوب به قدمات بعدیتان فکر کنید و با صرف زمان کافی راجع به آینده برنامه بریزید.

شما یک بلیط بخت آزمایی نیستید.

تمرکز زیاد داشتن در ابتدای راه به شما شما فرصت می دهد که مهارتهای یونیک پیدا کنید و به راه حلهای ((صفر تا یکی)) برسید که به شدت به آنها نیاز داریم.

خب چگونه مونوپلی بسازیم؟

اول یک پیشنهاد صفر تا یکی برای یک مارکت غنی آماده کنید و بعد سطح کارتان را ارتقا دهید.برای جلب توجه مشتری باید سرویس یا کالایی ارائه دهید که سرعت یا راحتی کار و یا عملکرد کار را نسبت به حالت عادی ۱۰ برابر بهبود ببخشد. و نگران جذب مارکت جهانی در مراحل اولیه کارتان نباشید. در حقیقت صحبت کردن از مارکتهای بیلیونی و شناخته شده خط قرمز کار است!

به خاطر اینکه این مارکتها اغلب نقطه آغاز نعریف شده ای ندارند و با رقابت خیلی زیادی مواجه هستند. یادتان باشد!کلید موفقیت در ارزش آفرینی پرهیز از رقابت به هر قیمتی است.

بعد از همه ای کارها هنوز کارتان تمام نشده است. به خاطر اینکه یک مونوپلی ارزش خاصی نخواهد داشت مگر اینکه بتوانید از آن محافظت کنید.

شما می توانید با اثر نتورک و صرفه جویی مقیاسی و برندینگ، مونوپلی خود را حفظ کنید. اثرهای نتورک ارزش پیشنهادتان را نشان می دهند.هر چه استفاده های بیشتری داشته باشید ارزشتان برای هر کاربر بالا می رود و رقابت با شما برای افراد دیگر درآینده سخت تر می شود.

صرفه جویی ها، مقیاس خرج تولیدتان را نشان می دهند.هر چه بیشتر تولید کنید به علت هزینه های ثابت بالا هزینه ی متوسط کمتری خواهید داشت که این هرگونه سودزایی را برای رقیب شما دشوار می کند.

برندبنگ، شناخته شدنتان را نشان می دهد که هزینه ی پخشتان را کمتر می کند. رقابت کننده به سرمایه گذاری زیادی برای تبلیغ نیاز خواهد داشت که بتواند به مارکت شما نفوذ کند.

نویسنده ۳ اعتقاد اصلی دارد که اساس توضیحاتش برای موفقیت را نشان می دهند:

  1. جهانی کردن کار بدون داشتن تکنولوژی کافی سبب شکست خوردن می شود.
  2. سرمایه گرایی در تضاد با رقابت است.
  3. ما می توانیم آینده خودمان را بسازیم.

خبر بد اینکه ما باید آن قسمت از آینده را خودمان ((بسازیم)) که تا حدی قابل تشخیص نیست. خبر خوب اینکه حتی یک برنامه بد هم بهتر از بی برنامه بودن است. و شاید این خوش بینانه ترین نتیجه نباشد اما ما را به جلورفتن تشویق میکند که حداقل بعضی از ما به این صفر تا یکهای مورد نیاز برسیم.

برای کسب موفقیت در کسب و کار خود پیشنهاد می شود که این کتاب را مطالعه کنید و از دیدگاه های این نویسنده موفق مطلع شود که مسلما در کسب و کار شما نیز می تواند موثر واقع شود

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *