کارهای حیاتی شما برای رسیدن به موفقیت

مارس, 2018 بدون نظر مقالات موفقیت

بخش هایی از کتاب دیوانگان ثروت ساز از زبان دارن هاردی  که در خصوص کارهای حیاتی که شما به عنوان یک کارآفرین باید انجام دهید تا به موفقیت برسید

چند سال پیش با دکتر “محمت آز” مصاحبه کردم تا برای اولین بار عکسش بیاید روی جلد مجله ساکس.

این مرد، یک جادوگر است. عالی و قدرتمند و یکی از موفق ترین افراد در زنگی شخصی، و یکی از موفق ترین افراد در کسب و کار خود

از چیزی که این مرد شگفت انگیز به آن رسیده، حیرت زده ام: استاد دانشگاه کلمبیا است و انستیتئی بیماری های قلبی – عروقی را در بیمارستان “نیویورک پرسبتریان” مدیریت می کند. چهارصد مقاله پژوهشی ، چند کتاب پزشکی و شش کتاب پرفروش از نگاه روزنامه نیویرک تایمز نوشته است.یک انجمن موفق را می گرداند، یکی از بنیان گذاران یک شرکت موفق است. برنامه تلویزیونی اش چهار بار برنده جایزه امی شده است…. و وقتی با او مصاحبه می کردم ، هنوز داشت سالانه بیش از ۲۰۰جراحی قلب باز انجام می داد.

چیزی که از همه جالب تر بود این بود که همه این کارها را با خوش نیتی، وقار و آرامش انجام می داد. وقتی با او بوم، آرام، متین و به شکلی دوست داشتنی فروتن بود. بگذارید قبل از این که بپرسید بگویم که همسری فداکار است و پدر چهار فرزند. شما باید برای انجام این همه کار جادوگر باشید ، مگر نه؟ ولی خب باید رازی داشته باشد.

این رازی است که جادوگری بزرگ به نام  آز به من گفت. وقتی پرسیدم: “چطور ممکن است؟” گفت: “من فهمیده ام هر تلاشی که می کنید چهار کار اصلی دارد. کل کاری که باید بکنید این است که بفهمید آن چهار کار اصلی چی هستند و بعد، درآن کارها برتری پیدا کنید.”

مثال جراحی قلب باز را زد.توضیح داد که او در کل عملکردهای یک جراحی موفق نقشی ندارد، فقط چند کار حیاتی می کند. کسی نیست که وسایل  را تمیز کند یا میز را بچیند یا لوازم را آماده کند.حتی چند عمل اولیه در حفره ی بدن و قبل از رسیدن به عمل حیاتی را هم نمی کند. وقت انجام آن چند عمل حیاتی که می رسد، وارد می شود و با برتری و تخصصی عالی انجامش می دهد. بعد، ماسکش را بر می دارد، دست هایش را می شوید و می آید بیرون و بقیه کارها را می سپارد به تیم توانایش.

درست همین ماجرا در مورد برنامه تلویزیونی که با کیفیتش هم صدق می کند. چند کار معدود و حیاتی هست که باید برایشان آماه باشد، تمرین می کند و آماده ارائه عالی شان شود. هر چیز دیگری را تیم عالی اش انجام می دهند. نوشتن کتاب، برپایی خیریه و رهبری کسب و کار هم به همین صورت انجام می شود.

راز بزرگ انجام همه کارها چیست؟

همه کارها را خودتان نکنید.

فقط کارهای حیاتی را به عهده بگیرید (به شکل عالی انجامشان دهید) و تیمی عالی از بازیکنان توانا بسازید که در بقیه مسائل فوق العاده عمل می کنند.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *