علائم حیاتی موفقیت شما

فوریه, 2018 بدون نظر مقالات موفقیت

فایل صوتی مقاله:

 

فرض می کنیم زبانم لال، شما تصادفی کرده اید و فوری به بیمارستان انتقال داده شده اید. اولین چیزی که اتفاق می افتد چیست؟

قبل از اینکه به زخم صورتتان رسیدگی شود، قبل از اینکه حتی به استخوان ران بیرون زده تان فکر کنند، حتی قبل از اینکه با عزیزانتان تماس بگیرند، پزشکان  ماهر اورژانس چه کار می کنند؟

با علایم حیاتی تان کارشان را شروع می کنند.

خودشان را مشغول کار با نقاط انتهایی بدن یا مشکلات صورتتان نمی کنند؛ سرو کارشان با علایم حیاتی شما است: ضربان قلب، تنفس، فشار خون و دمای بدن. چرا؟ چون علایم حیاتی شما خیلی حیاتی هستند. شاخص اصلی زندگی یا مرگ فیزیولوژیک تان هستند. بخیه زدن به پایتان چه فایده ای دارد؟ اگر فشار خون پایین باعث مرگ بافت یا، حتی در  صورت ترمیم اش شود.

مطمئنا برآمدگی پا برای چشمی که عادت ندارد باعث جلب توجه می شود، ولی پرسنل پزشکی می دانند که ارزیابی علایم حیاتی می تواند بدون پرسیدن حتی یک سوال یا انجام یک کار عجیب و غریب مسائل زیادی را نشان دهد. این کار باعث صرفه جویی در زمان با ارزشی می شود که تنها دارایی تان است.

این قضیه در مورد کسب و کار و کارایی شخصی تان هم صدق می کند. عوامل حیاتی متعددی هستند که زندگی یا مرگ کسب و کار و عملکردتان را مشخص می کنند. خیلی راحت ممکن است درگیر عوامل فرعی شوید، تمام روز به نشانه ها رسیدگی کنید و آخر سر با کسب و کاری مرده روبرو شوید؛ بدون اینکه حتی بدانید چرا این جوری شده است.

دلیلش این است که حواستان از عوامل حیاتی پرت شده است یعنی آن چند موردی که از همه چیز مهمتر بوده اند ولی لزوما پرسروصداترین، فوری ترین یا مشخص ترین عوامل نبوده اند. ولی اهمیتشان بیش از هر چیز دیگری بوده است.

متوجه شده ام اغلب کسانی که مجله های موفقیت مانند ساکس یا کتاب های موفقیت را می خوانند احتیاجی با انگیزه ندارند. کمبود جاه طلبی، اهداف یا روش کاری ندارند. ساعت های طولانی کار می کنند، شب ها و آخر هفته هایشان را فدا می کنند و با این حال شفافیت و تمرکز ندارند. مطمئن نیستند باید روی چی تمرکز کنند، بناراین سعی می کنند همیشه روی همه چیز تمرکز کنند. به همین خاطر ، در نهایت بیش از حد کار می کنند، برنامه شلوغی دارند، خسته می شوند و با این حال هنوز عملکردشان پایین است… و حتی شکست بخورند.

دلیلش این نیست که کار نکرده اند، بلکه به خاطر چیزیست که رویش کار کرده اند و باعث شکست می شود.

می دانم که اهداف بزرگ و ماموریت مهمی برای انجام دادن دارید. برای رسیدن به موفقیت در زندگی ، موفقیت در کار و موفقیت مالی باید زمان، انرژی و منابعتان را روی مهمترین مسائل (عوامل حیاتی) بگذارید و حواستان را پرت عوامل کم اهمیت نکنید و به جاده خاکی نزنید.

چهار عامل حیاتی برای مدیریت و رهبری خودتان، تیم تان و کسب و کارتان را می گوییم. اگر بتوانید تمرکز، مسئولیت پذیری و پیشرفت دائمی را در این چهار عامل لحاظ کنید، کنترل را در دست می گیرید و می توانید یکی از ناامیدکننده ترین سقوط های احساسی قطار وحشتتان را به یکی از بزرگترین و هیجان انگیزترین صعودهای اش تبدیل کنید و از قطار وحشت تان موشکی بسازید که شما را ببرد به موفقیت های بی نهایت بالا و بالاتر

در قسمت های بعدی این چهار عامل حیاتی  که شامل:

  • کارهای حیاتی شما
  • اولویت های حیاتی شما
  • معیارهای حیاتی شما
  • پیشرفت های حیاتی شما

می باشد را به تفضیل برای شما ارائه خواهیم کرد.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *