درک ارزش خود برای رسیدن به موفقیت

مارس, 2018 بدون نظر مقالات موفقیت

بخش هایی از کتاب دیوانگان ثروت ساز نوشته دارن هاردی در خصوص اینکه شما باید ارزش خودتان را درک کنید تا بتوانید در جنبه مالی و کسب و کار به موفقیت های مالی و موفقیت های بزرگ در کسب و کار و تجارت خود برسید

در مصاحبه ای اختصاصی از طرف مجله ساکسس با “کونت کول” در سال ۲۰۱۰ او قضیه مربوط به انجام کارهای حیاتی برای رسیدن به موفقیت های بزرگ را این جور توضیح داد:

“موفقیت ها ارتباط کمتری با کاری دارند که باید بکنیم، چیزهایی که باید خودمان را از انجام دادنشان دور نگه داریم، به موفقیت ارتباط بیشتری دارند”

این حرف معقول است؟ مطمئنا، ولی چجوری؟ اگر بزرگترین تهدید کننده کار مفیدتان غرق شدن در کارهای بی ارزش باشد چطور مطمئن می شوید کار بی ارزش را با فعالیت ارزشمند اشتباه گرفته اید؟ در ادامه شیوه این کار را به شما می گویم:

در وهله اول باید بدانید ارزش وقتتان چقدر است؟ در مورد یکسری اصطلاحات پر زرق و برق حرف نمی زنم. از موضوع سرد و خشک پول می گویم. ارزش زمانتان چقدر باید باشد تا بتوانید به اهدافی که برای خودتان تنظیم کرده اید. برسید؟

درآمدی را که در یک سال می خواهید چقدر است؟ صد هزار دلار؟ پانصد هزار دلار؟ یک میلیون دلار؟ این عدد را تقسیم بر ۲۰۰۰ کنید. عددی که به دست می آید، نرخ ساعتی است که باید در هفته های ۴۰ ساعته ی سال دیگر به دست آورید!

هر ساعتی که وقت بگذارید و شما این مقدار درآمد را تولید نکنید، عقب افتاده اید. متوجه شدید؟نه؟پس این را امتحان کنید:

اگر درآمد دلخواهتان در سال ۲۵۰ هزار دلار باشد، نرخ ساعتی تان ۱۲۵ دلار خواهد بود. پس بگذارید بگویم روزاول ژانویه تان با ۲۵۰ هزار دلار پول در حساب بانکی تان از خواب بیدار می شوید. حالا هر ساعتی که کم تر از ۱۲۵ دلار کار کنید، ۱۲۵ دلار از حسابتان کم خواهد شد. (یادتان باشد این سیستم محاسبه بر اساس انجام کار با ارزش است، نه کار زیاد)

حالا فرض کنید امروز ۳۱ دسامبر است و شما نگاهی می اندازید به حسابتان و می بینید فقط ۶۴۳۷۵ دلار در آن هست! با خودتان می گویید: چه اتفاقی افتاده است؟من که کل سال را جان کنده ام، حتی بیشتر از ۲۰۰۰ ساعت ! شب ها و آخر هفته هایم را هم فدای کار کردم، هر روز صبح هدف ۲۵۰ هزار دلاری ام را روی کاغذ آورده ام. پس چی اشتباه بوده؟ ساده است….. حساب و کتاب کنید. هر ساعتی که در آن به اندازه ۱۲۵ دلار کار با ارزش انجام ندهید، پول از دست داده اید.

اگر از اهداف درآمدی تان دور شده اید، به خاطر این است که وقتتان را برای کارهای کم ارزش هدر داده اید. همین است. تنها دلیل، همین است. شما به جلسه ای می روید که وقعا نیازی نیست بروید. ده دقیقه را در راهرو به صحبت با کسی می گذرانید. یک ناهار بیش از حد طولانی می خورید، چون در شان و منزلت است.

واقعا؟ واقعا در شان تان است؟ شان تان بیش تر از اینهاست.

وقتی ۲۰ دقیقه را صرف شبکه های اجتماعی می کنید، وقت سوزانده اید. یک اسکناس ۱۰۰ دلاری سوزانده اید.

از این کار دست بکشید. همین الان.

تنها چیزی که در زندگی دارید، زمان است، وظیفه تان به حداکثر رساندن اش است.

روش “وارن بافت ” برای اولویت بندی و رسیدن به موفقیت های بزرگ

دارن هاردی در کتاب دیوانگان ثروت ساز که به نظر من یکی از کتاب های بسیار موثر برای افرادی هست که می خواهند خود کارآفرین باشد و در کسب و کار خود موفق باشند به این مورد اشاره می کند که :

“شاید بزرگترین راز اغلب آدم های موفقی که در مجله ساکسس با آن ها مصاحبه کرده، شیوه مدیریت انجام همه کارها می باشد”

از بیرون گود که به آن ها نگاه می کنیم، شبیه آدم های فوق بشری هستند که فقط در یک سال به اهدافی می رسند که ما در کل زندگی مان در موردش رویا می بافیم.

چگونه این آدم های فوق موفق، همه این کارها را انجام می دهند؟ رازش در این است که همه کارها را انجام نمی دهند.

تنها اولویت شما چیست؟

جواب این سوال که آن ها چطور همه کارها را انجام می دهند این است که همه کارها را انجام نمی دهند.

روش سه مرحله ای وارن بافت را برای اولویت بندی:

  • تمام اولویت هایتان را بنویسید.
  • آنقدر محدودشان کنید تا به سه اولویت برتر برسید.

تا این جا خیلی خوب بوده است، نه؟ به نظر ساده می رسد، مشکلی نیست. قبلا این کار را کرده اید. مرحله ی بعدی است که اغلب مردم جرات انجامش و به دست آوردن تمرکز را ندارند. و همین یک مرحله است که فرق بین آدم های موفق معمولی و آدم های فوق موفق ا معلوم می کند.

  • بقیه کارهای موجود در لیست را بگذارید کنار.

هیچ لیست کوچکتری وجود ندارد. هیچ لیست “شاید بعدا” نیست، هیچ لیست فرعی هم نیست. فقط ۳ اولویت است و همه چیزهای دیگر دور ریخته می شود تا کل منابع ذهنی، مالی و روحی، کامل روی آن سه اولویت و فقط روی آن سه اولویت، سرمایه گذاری شود.

اگر بیش از سه اولویت داشته باشید، هیچ چیز ندارید.

شما چند اولیت دارید؟ جرات دارید از روش وارن بافت استفاده کنید؟

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *