لیست عناوین مربی موفقیت

  1. مربی موفقیت
  2. بهترین و معروف ترین اساتید و مربی های موفقیت ایران چه کسانی هستند؟
  3. شروع دوره های موفقیت در ایران
  4. 10 استاد برتر حوزه موفقیت در ایران و جهان
  5. روش های شناسایی یک مربی موفقیت خوب
  6. چرا به یک مربی موفقیت نیاز داریم؟
  7. مخاطبان یک مربی موفقیت چه کسانی هستند؟
  8. مربی گری موفقیت چه مواردی را در بر می گیرد؟
  9. فرایند مربی گری موفقیت

مربی موفقیت

اینکه ما بتوانیم در این دنیای پر از رقابت موفقیت را برای خودمان به وجود بیاریم و به آن دست یابیم باید از هر فرصتی استفاده کنیم و از آن بهره ی کامل ببریم. این در حالی است که در دنیا و فرهنگ ما یکسری آدم ها همانند رابطه ی گرگ و گاوچران با توجه به قوانین خاص خودشان همیشه موفقیت را از آن خود می کنند. آنچه که واضح است این است که در واقعیت هیچ کس به تنهایی موفق نمی شود و نمی تواند خود را به صدر برساند.
همه ی افرادی که در زندگی موفق شده اند یک زمانی تحت تاثیر یک آدمی قرار گرفته اند که به آن مربی موفقیت می گویند. آن شخص می تواند خواه یک معلم باشد و یا والدین یا رییس باشد. درواقع کسی که نقش یک الگو را برای آن شخص بازی کرده و توانسته به نوعی برای آن ها مربی باشد و آن هارا از منطقه ی آسایش به موفقیت سوق دهد.
حالا یک سری سوال در ذهن ما به وجود می آید مثل اینکه:  آیا مربیگری یک هنر در حال مرگ است؟ در مربی به دنبال چه چیزی هستید؟ چگونه یکی پیدا می کنید؟ و از روند مشاوره چه انتظاری می توانید داشته باشید؟ 
ما در ادامه ی مقاله به تمامی این سوال هایی که ممکن در ذهن شما هم ایجاد شده باشد پاسخ خواهیم داد.

تعریف عملی از مربی گری:

مربی به کسی گفته می شود که دارای خرد و عقل است. حالا خرد چیست؟ خرد درواقع ترکیبی از دانش و تجربه است.
یک مربی کیست؟ یک مربی شخصی است که یک زمانی در یک رشته ای بوده و در آن رشته و همین طور در کارهایی که انجام می دهد موفق است. خود مربی گری یک رابطه است. رابطه ای بین فرد با تجربه تر که همان مربی است که دیگران را پشتیبانی و تشویق می کند در راستای مسیر شغلی ای که دارد. مربیان درواقع منبعی هستند برای مربی .بدون اینکه کسی آن هارا مدیریت کند.

مربی عالی مثل چیست؟

اگر بخواهیم مربیان بزرگ را به چیزی تشبیه کنیم بهتر است بگوییم که آن ها مثل ستاره ی شمالی هستند. و اینکه اگر آن هارا به جی پی اس تشبیه کنیم کاملا اشتباه است.
در زمان های گذشته ستاره ی شمالی یک ستاره ای بوده که از آن به عنوان جهت یاب استفاده می کردند و یک راهنمای مهم به شمار می رفته است. طرز کار آن ها به این شکل بوده که آن ها یه نقطه ی ثابت را در آسمان در نظر می گرفته اند و به این ترتیب ناخدایان کشتی می توانستند مسیر خود را در آن اقیانوس های وسیع در شب از قاره ای به قاره ی دیگر پیدا کنند.
این در حالی است که کاپیتان های امروزی از جی پی اس استفاده می کنند و می توانند مسیر دقیق خود را مشخص کنند. از این رو یک مربی خوب را می توانیم به ستاره ی شمالی تشبیه کنیم نه جی پی اس. زیرا آن ها اشخاص را راهنمایی می کنند نه اینکه فقط جهت خاص را به آن ها نشان دهند.

مربی موفقیت

تمایل به به اشتراک گذاشتن مهارت ها، دانش و تخصص

علاقه خاصی به رابطه مربیگری دارد

ارزش آموزش مداوم و رشد در حوزه

یک نگرش مثبت و اعمال به عنوان یک مدل نقش مثبت را نشان می دهد

نشان می دهد شور و شوق در میدان

ارائه بازخورد راهنمایی و سازنده

بهترین و معروف ترین اساتید و مربیان موفقیت ایران چه کسانی هستند؟

در این قسمت از مقاله می خواهیم اساتید موفقیت ایران را مورد بررسی قرار دهیم و نگاهی به آن ها بیندازیم.  چون که برای رسیدن به بهترین خود در هرکاری نیازمند این هستیم که استاد ها و مربی های موفق در آن حوزه را کامل بشناسیم. شاید برای شما سوال های این چنینی پیش بیاید مثل اینکه برترین و معروف ترین استاد های در ایران چه کسانی هستند؟ ما در این مقاله سعی داریم که بهترین و معروف ترین استاد های موفقیت در ایران را معرفی کنیم و خلاصه از زندگی هر کدام از این عزیزان را بررسی و بیان کنیم. اگر برای شما هم سوالاتی راجع  به این اساتید به وجود آمده پس بهتر است که در ادامه با ما همراه باشید و این مقاله را مطالعه بفرمایید.
در واقع موفقیت کلمه ای است که هر انساانی در زندگی به دنبال رسیدن به آن است. موفقیت انواع گوناگونی دارد و برای هر شخصی رسیدن به یک یا چند تا از آن ارزش دارد. مانند موفقیت مالی موفقیت عاطفی موفقیت در سلامتی و…
اما آن چیزی که این روز ها خیلی سر و صدا کرده چیست؟ معلومه! موفقیت در حوزه ی مالی و ثروت ! حوزه ی مالی و ثروت همیشه برای انسان زیبا و جذاب بوده است و دغدغه ی بسیاری از آدم هاست که به آن دست یابند. ومتاسفانه تعدادی از افراد به این موفقیت می رسند و تعدادی دیگر ناکام می مانند.
ثروت مند شدن مانند بسیاری از موارد دیگر قوانین خاص خود را دارد که برای رسیدن به آن باید این قوانین را رعایت کنید که این قوانین نتیجه ی زحمت سال ها تلاش و تفکر افراد موفق است که در اختیار ما گذاشته اند.
در واقع افرادی متوجه این قوانین هستند که به موفقیت رسیده باشند. و افراد موفق در حوزه ی ثروت می دانند که ثروت در دنیا حد و مرز و انتها ندارد. هر چه تعداد ثروتمندان و افراد با حال خوب بیشتر شود ثروت آنها هم افزایش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل آنها شروع به آموزش این قوانین به باقی افراد جامعه کردند.

مربی موفقیت

شکوفایی آموزش های موفقیت

قرن بیستم قرنی بوده است که اساتید در حوزه ی موفقیت شکوفا شده اند. سخنرانان در زمینه ی آموزشی و انگیزشی شروع به اموزش دادن افراد کرده اند .  تاثیرگذارترین آنها را می توان جیم ران دانست که با زبانی ساده قوانین را به زبان می آورد. شاگردان او آنتونی رابینز، تریسی، جک کنفیلد، وین دایر و  رابرت کیوساکی بودن که امروزه از معروف ترین سخنرانان در حوزه موفقیت هستند و میلیون‌ها نفر در این حوزه آموزش داده اند.

شروع دوره های موفقیت در ایران


تقریبا 40 سال است که در ایران دوره های موفقیت برگزار می شود. و این دوره ها توسط اساتیدی برگزار می شود که خودشان در آمریکا تحصیل کرده اند و بعد به ایران وارد شده اند. در دهه ۸۰ هجری شمسی اساتیدی که نسبتا جوان تر بودند به این حوزه وارد شدند. اوج شکوفایی دوره های موفقیت در ایران چه زمانی بود؟ در دهه ۹۰ و به خصوص از سال ۹۵ به بعد بود که اساتید بسیاری وارد این حوزه شدند. البته لازم به ذکر است که هنور بسیاری از افراد اعتقادی به این دوره ها ندارند و درواقع به این دوره ها خوشبین نیستند. این احساس را مردم آمریکا هشتاد سال قبل نسبت به این دوره ها داشتند. ولی ما امیدواریم که این دوره ها بیش از قبل در ایران برگزار شود و اثر بخش واقع شود.

آیا می توانیم به همه ی اساتید اعتماد کنیم؟

همان طور که می دانید امروزه افراد سودجو خیلی زیاد شدند و متاسفانه وارد این حوزه هم شده اند. برای اینکه بتوانید دوره ای را ثبت نام کنید که اثربخش واقع شود و هم چنین بتوانید به آن اعتماد کنید و دوره ی بی ارزشی ثبت نام نکنید بهتر پیشنهاد می کنم که به موارد زیر دقت کنید:

پیوستگی و ماندگاری استاد در تدریس حوزه موفقیت

نتیجه سایر شرکت کنندگان دوره

باور پذیر بودن سخنان او

البته لازم به ذکر است بگویم شما می توانید برای شروع از سمینار و کنفرانس های رایگان شروع کنید. و هم چنین می توانید یک جلسه به صورت رایگان در آن سمینار شرکت کنید و اگر فکر کردید مطلوب است سپس اقدام به ثبت نام کنید.

بهترین و معروف ترین اساتید موفقیت ایران چه کسانی هستند؟

خب حالا می خوایم بریم ببینیم کدام اساتید قادر هستند که بیشترین کمک را در زمینه ی موفقیت به افراد بکنند. در این مقاله این اساتید را برای شما معرفی می کنیم و این اساتید را از لحاظ شیوه برگزاری و قیمت دوره ها برای شما مقایسه می کنیم.

اشکان حریت

 

دکتر احمد حلت

استاد حلت خود را بنیانگذار دوره های موفقیت در ایران و خاورمیانه می داند. حلت متولد ۱۳۴۱ در تهران است و دکترای روان‌شناسی (برخی می‌گویند دانشجوی دکترا)  از دانشگاهی در تاجیکستان است. حلت در راستای حوزه سخنرانی خود پرطرفدارترین نشریه تا به امروز را در این حوزه به نام” مجله موفقیت ” تاسیس کرده است. احمد حلت  با صدای رسا و جذاب و چهره همیشه خندان و سخنان فوق انگیزشی بسیار پرطرفدار است .دکتر حلت معمولاً در سمینارهای چند ساعته حضور پیدا می‌کند و انرژی و انگیزش لحظه‌ای را به انسان ها وارد می کند و معمولاً دوره های بلندمدت ندارد.

محمود معظمی

استاد معظمی یکی از خاص ترین و بهترین استاد های موفقیت در سطح ایران است. و از لحاظ چهره و تیپ. شخصیت بسیار شبیه به رابرت دنیرو است.
بسیاری از برگزار کنندگان دوره ها و استاد هاد خود را مدیون او می دانند. زیرا زمانی استاد آزمندیان سمینارهایی به ارزش پنج هزارتومان برگزار می کرد او دوره استاد معظمی دوره هایی که ارزش میلیونی داشت برگزار می کرد. و شروع به تدریس کرد و نهایتا قیمت آموزش را در ایران متعادل کرد. استاد معظمی ازقدیم در کانادا زندگی می کرده و همچنان هم در کانادا هستنند. او گفته که چندین مدارک معتبردانشگاهی دارد ولی هیچ وقت نگفته در چه زمینه یا رشته ای و اینکه هروقت از استاد معظمی پرسش می شود که  مدارک شما در چه زمینه ای است پاسخ ایشان این است: خواندن و نوشتن . او بسیار اعتقادش بر این است که خوش بختی را باید آموخت حتی از آدم هایی که بی سواد هستند.
استاد معظمی جزو افرادی نیست که خیلی معروف و مشهور باشد اما افرادی که در حوزه ی آموزش و یادگیری فعالیت دارند وی را می شناسند و می توان گفت استاد معظمی برای آن قشر خاص و معروف شمرده می شود. سمینار ها و کنفرانس های عادی و معمولی وی هزینه ای به ارزش 100 تا 300 هزار تومان دارند. دوره هایی که مخصوص مربی گری و به صورت خصوصی برگزار می کند حداقل به ارزش 5 میلیون تومان است. و دوره های مربی گری شش ماهه هم برگزار می کنند که هزینه ای به ارزش 20 میلیون تومان دارد و بسیار مفید هستند.

مربی موفقیت

10 استاد برتر حوزه موفقیت در ایران و جهان

در این بخش قصد داریم تا برترین اساتید و سخنرانان حوزه موفقیت در ایران و جهان برای شما معرفی کنیم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید باشد.

جیم ران :


در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین استاد های حوزه موفقیت هستند و بسیار در کار خود موفق هستند.جیم ران تا کنون بیش از 17 جلد کتاب تالیف کرده است و این کتاب ها در راستای موفقیت هستند و بیش از 5 میلیون نفر در سخنرانی های او شرکت کرده اند که بسیار هم راضی بوده اند.از جمله معروف ترین کتاب های او می توان به معجزه در درون توست و هفت کلید طلایی ثروتمند شدن اشاره کرد که خوانندگان بسیاری هم داشته است.

دارن هاردی:


دارن هاردی موسس و سردبیر یکی از پر فروش ترین مجله های موفقیت در آمریکاست و وی هم در آمریکا زندگی می کند.هاردی جزو بزرگترین اساتید سخنرانی انگیزشی و موفقیت در جهان است و بسیار هم در کار خود موفق بوده است.کتاب هایی که توسط دارن هاردی تالیف شده است به پر فروش ترین کتاب های جهان تبدیل شده اند  و بسیار معروف شده اند مانند کتاب های (اثرمرکب) و (امسال تکرار نخواهد شد).

آنتونی رابینز:


رابینز در ابتدای فعالیت خود را به عنوان مربی خود باوری آغاز کرد درواقع شروع کارش اینگونه بود. و اکنون او با تبدیل شدن به یکی از بزرگترین مربی ها در این حوزه به مشاوره در شرکت های بزرگی همچون بنز می پردازد.و نکته جالب درباره ی او این است که به دلیل انرژی بیش از حد او در زمان سخنرانی و مشاوره هایش، همکاران و شاگردانش به او لقب سلطان انگیزه را داده اند.

وین دایر:


وین دایر سخنران و نویسنده حوزه موفقیت و خودباوری است و همچنین او در برترین دانشگاه های آمریکا در رشته روانشناسی مشغول به تدریس است.کتاب های وین دایر جزو محبوب ترین کتاب های حوزه موفقیت است.و از او به عنوان یکی از تاثیر گذارترین افراد در دنیا یاد می شود.

استر هیکس:


استر هیکس نویسنده معروف کتاب (بخواهید تا به شما داده شود)است.اغلب سخنرانی های او انگیزیشی نیست اما او با روشن سازی قوانین هستی و بیان شفاف آن ها برای افراد دیگر و با کمک قانون جذب باعث بهبود طرز تفکر افراد و پیشرفت آن ها در مسیر موفقیتشان می شود.

باب پراکتور


باب پراکتور یک نویسنده محبوب و مردمی است که در زمینه روانشناسی موفقیت فعالیت میکند.تعداد نسخه های به فروش ارسیده از کتاب های باب پراکتور از مرز 100 میلیون نسخه گذشته است و از این حیث او یکی از رکورد داران فروش به حساب می آید.او علاوه بر نویسندگی سمینار های قوی ای را در زمینه انگیزشی در سراسر جهان برگزار می کند.

مربی موفقیت

روش های شناسایی یک مربی موفقیت خوب

مربیان خوب مسئولیت مربیگری شما را آسان نمی کنند. آنها در موفقیت احساس موفقیت می کنند. معمولاً این امر به شخصی آگاه ، دلسوز و دارای خصوصیات یک معلم یا مربی خوب نیاز دارد. مهارت های ارتباطی عالی نیز لازم است. یک مربی خوب متعهد است که به متخصصان خود در یافتن شغل و موفقیت کمک کند. به طور کلی مربیگری خوب مستلزم توانمند سازی افراد برای رشد نقاط قوت ، اعتقادات و خصوصیات شخصی آنها است.
یک مربی خوب ویژگی های شخصیتی را نشان می دهد که برای موفقیت در این زمینه به دست می آورد. آنها با نشان دادن آنچه مولد و موفق است ، رفتارها و اقدامات خاص مورد نیاز برای موفقیت در این زمینه را نشان می دهند. به یاد داشته باشید که یک نگرش مثبت باید در هر دو جهت باشد. مهم این است که همیشه با مربی حرفه ای خود حداکثر حرفه ای رفتار کنید. اگر آنقدر خوش شانس هستید که می توانید مربی پیدا کنید ، خود را محکم نگه دارید و ارتباط برقرار کنید. یافتن مربی خوب کار دشواری است و اکثر مردم مربی ندارند. رابطه را پیش نگیرید ، خوش شانس هستید. یک رابطه راهنمایی خوب ، کادر جدید و همچنین کارآموزان را با شخصی که دانش و تخصص حرفه ای خود را در این زمینه به اشتراک می گذارد ، فراهم می کند. مربی خوبی برای پاسخگویی به هرگونه سال مربوط به شغل در دسترس است.
یک مربی خوب ویژگی های شخصیتی را نشان می دهد که برای موفقیت در این زمینه به دست می آورد. آنها با نشان دادن آنچه مولد و موفق است ، رفتارها و اقدامات خاص مورد نیاز برای موفقیت در این زمینه را نشان می دهند. به یاد داشته باشید که یک نگرش مثبت باید در هر دو جهت باشد. مهم این است که همیشه با مربی حرفه ای خود حداکثر حرفه ای رفتار کنید. اگر آنقدر خوش شانس هستید که می توانید مربی پیدا کنید ، خود را محکم نگه دارید و ارتباط برقرار کنید. یافتن مربی خوب کار دشواری است و اکثر مردم مربی ندارند. رابطه را پیش نگیرید ، خوش شانس هستید. یک رابطه راهنمایی خوب ، کادر جدید و همچنین کارآموزان را با شخصی که دانش و تخصص حرفه ای خود را در این زمینه به اشتراک می گذارد ، فراهم می کند. مربی خوبی برای پاسخگویی به هرگونه سال مربوط به شغل در دسترس است.

تمایل به به اشتراک گذاشتن مهارت ها، دانش و تخصص

یک مربی خوب حاضر است آنچه را می داند بیاموزد و قبول کند که از نظر حرفه ای پیشرفت می کند. همیشه وقت بگذارید تا دیگر در مورد خود صحبت نکنید و از مربی خود بپرسید که چگونه این کار را انجام دهد. از آنها در مورد تجربیات خود بپرسید ، از داستان های آنها بیاموزید.
مربیان خوب می توانند بخاطر بسپارند که این فقط آغاز کار است. مربی رابط کاربری مربی را ساده نمی گیرد و می داند که یک مربی خوب وقت و تعهد می خواهد و مایل است اطلاعات و پشتیبانی مداوم خود را به اشتراک بگذارد.

یک نگرش مثبت و اعمال به عنوان یک مدل نقش مثبت را نشان می دهد

یک مربی خوب خصوصیات شخصی لازم برای موفقیت در این زمینه را نشان می دهد. آنها با نشان دادن آنچه مولد و موفق است ، رفتارها و اقدامات خاصی را که برای موفقیت در آن منطقه لازم است نشان می دهند. به یاد داشته باشید ، یک نگرش مثبت باید هر دو جهت را دنبال کند. مهم این است که همیشه با مربی خود نهایت دقت را داشته باشید.

علاقه خاصی به رابطه مربیگری دارد

مربیان خوب مسئولیت مربیگری شما را آسان نمی کنند. آنها در موفقیت احساس موفقیت می کنند. معمولاً این امر به شخصی آگاه ، دلسوز و دارای خصوصیات یک معلم یا مربی خوب نیاز دارد. مهارت های ارتباطی عالی نیز لازم است. یک مربی خوب متعهد است که به متخصصان خود در یافتن شغل و موفقیت کمک کند. مربیگری خوب به طور کلی نیاز به توانمندی دارد تا نقاط قوت ، اعتقادات و ویژگی های شخصی خود را ایجاد کنید.

نشان می دهد شور و شوق در میدان

مربی ای که اشتیاق به کار نشان نمی دهد نمی تواند مربی خوبی باشد. شوق توجه افراد را به خود جلب می کند و کارمندان جدید می خواهند احساس کنند که کار آنها معنی و توانایی ایجاد زندگی بهتر را دارد. مربی شما باید توجه ویژه ای به کمک شما در ایجاد و توسعه مدیران داشته باشد. اگر آنها علاقه زیادی به شما دارند و کاری که شما قصد انجام آن را ندارید ، در این صورت ممکن است نتوانند کار کنند.

ارزش آموزش مداوم و رشد در حوزه

مربیان در موقعیتی هستند که نشان می دهند چگونه این زمینه در حال رشد و تغییر است ، و حتی پس از گذشت چندین سال هنوز موضوعات جدیدی برای یادگیری وجود دارد. هرکسی که در جایگاه فعلی خود راکد باشد مربی خوبی نخواهد داشت. وقتی شغل جدیدی را شروع می کنید ، مردم می خواهند احساس کنند که وقت و انرژی صرف آموزش می شود و در نهایت رضایت شغلی آنها را فراهم می کند. مربیان خوب متعهد و متعهد و آزاد به تجارب و روشهای جدید یادگیری هستند. آنها مرتباً مجله های تخصصی را می خوانند و حتی ممکن است مقالاتی را درباره موضوعاتی بنویسند که برخی از آنها تخصص آنها را ارتقا داده اند. آنها از به اشتراک گذاشتن دانش خود با افراد جدیدی که در این زمینه کار می کنند و به طور جدی نقش خود را در آموزش دانش خود به دیگران تحمیل می کنند ، هیجان زده می شوند. آنها ممکن است تصمیم بگیرند که کلاسهای خود را در کلاس تدریس یا تدریس کنند تا بتوانند دانش و مهارت خود را گسترش دهند. آنها از طریق عضویت در انجمن های حرفه ای از حضور در کارگاه ها و شرکت در کنفرانس های حرفه ای لذت می برند.
یافتن شخصی که متعهد به ادامه تحصیل شما باشد بسیار مهم است. شما کسی را می خواهید که واقعاً به قدرت پیشرفت حرفه ای اعتقاد داشته باشد ، مهم نیست که در حرفه خود کجا باشد.

ارائه بازخورد راهنمایی و سازنده

یکی از وظایف اصلی یک مربی خوب ارائه راهنمایی و بازخورد سازنده به طرفین است. این بدان معنی است که بیشتر افراد با شناسایی نقاط قوت و ضعف فعلی و همچنین یادگیری نحوه استفاده از آنها برای موفقیت ، احتمالاً رشد بیشتری می کنند. یک مربی خوب از مهارت های ارتباطی بسیار خوبی برخوردار است و می تواند ارتباطات خود را متناسب با سبک شخصیت مرد تنظیم کند. یک مربی خوب همچنین با چالش هایی روبرو است که منجر به پیشرفت حرفه ای و احساس موفقیت در یادگیری این رشته می شود.
به عنوان یک مدافع ، بسیار مهم است که شما به انتقادات و پیشنهادات گوش دهید ، آنها را شخصی نکنید ، اما آنها را در نظر بگیرید. بخاطر بسپارید ، این بازخورد از جای مناسب می آید. لازم نیست هر کاری مربی شما می گوید انجام دهید ، اما حداقل باید آن را در نظر بگیرید.

توسط همکاران و کارمندان در تمام سطوح سازمان مورد احترام است

در حالت ایده آل ، افراد معلول به مربیان خود نگاه می کنند و ممکن است در آینده نقش مربیگری داشته باشند. مزدوران می خواهند کسی را دنبال کنند که مورد احترام همتایان و همکارانشان باشد ، و وی از سهم وی در این زمینه قدردانی کرده است. از مربی خود در مورد تجربیات خود با تیم خود بپرسید ، از آنها بپرسید که چگونه شرایط سختی را پشت سر می گذارند ، از آنها بپرسید که چگونه به هر جایی رسیده اند.

مجموعه و ملاقات اهداف شخصی و حرفه ای در حال انجام است

یک مربی خوب با نشان دادن اینکه چگونه عادت های شخصی اش در اهداف شخصی و شغلی و موفقیت های شخصی او منعکس می شود ، به طور مداوم مثال خوبی را می زند. گفته می شود مربی شما مشغول است و باید انتظار این را داشته باشید. آنها همیشه نمی توانند همه چیز را به شما بگویند. اطمینان حاصل کنید که از روابط سو استفاده نمی کنید – آنچه را برای مربی خود می آورید انتخاب و انتخاب کنید.

چرا به یک مربی موفقیت نیاز داریم؟

هرچند که میدانیم موفق شدن در هر کاری سختی خاص خودش را دارد بنابراین یکی از موثر ترین راه ها برای موفق شدن در هر کاری قطعا کمک گرفتن از افراد موفق می باشد. ما برای رسیدن به اهدافمان نیازمند یک جور برنامه ریزی و انگیزه از طرف یک فردی هستیم که بتواند با کمک کردن به ما راهکار هایی را ارائه دهد که سریع تر به موفقیت برسیم. مربی موفقیت در واقع مانند یک راهنما عمل میکند و با ویژگی های خوب خود در ساختار و ویژگی های مهمی که می تواند بر سرنوشت ما تاثیر بگذارد؛ تاثیراتی مثبت ارائه می دهند. درواقع یک مربی موفقیت با توصیه های درست و به جای خود کمک های زیادی می تواند به ما داشته باشد. فرد موفق با ویژگی های مثبت و رفتار مثبت، اخلاق مثبت می تواند بر ما تاثیر بگذارد در علم روانشناسی بار ها توصیه شده است از افراد منفی نگر و تنبل دور شوید در عوض توصیه های بسیار شده است که با افراد مثبت بیشتر در ارتباط باشید، زیرا یک مربی موفقیت می تواند تغییراتی در نگرش و نوع نگاه ما نسبت به زتدگی در ما ایجاد سازد، حتی خود مربیان هم با نگرش مثبت روزبه روز بر موفقیت خود افزوده اند. مربی با دادن انگیزه به شما کمک میکند تا دوباره بعد از شکست شانستان را امتحان کنید، بنابراین باید در کنار خود برای موفقیت یک مربی داشته باشید تا بتوانید به موفقیت برسید.

مخاطبان یک مربی موفقیت چه کسانی هستند

افرادی زیادی در مقابل یک مربی موفقیت امکان دارد قرار بگیرند. زیرا همانطور که گفتیم همه ی اقشار جامعه برای گرفتن کمک نیاز دارند کنار خود یک مربی موفقیت داشته باشند تا در شرایط اضطراری بتوانند خودشان را با کمک مربی موفقیت نجات بدهند. تمامی اقشار جامعه اعم از بزرگ و کوچک می توانند مخاطب یک مربی موفقیت باشند. همچنین افرادی که ضعف در انجام کاری دارند یا اعتماد به نفس و انگیزه ی کافی ندارند؛ یک مربی موفقیت میتواند مخاطب بسیار مناسب و خوبی برای آن ها باشد. اعتماد به نفس در هر کاری به همه می تواند انگیزه بدهد و باعث شود روند کاری بهتر پیش برود. بنابراین حضور یک مربی موفقیت می تواند انگیزه ساز خوبی برای افرادی باشد که در هر قشر از جامعه خواهان به وجود آوردن شرایطی نوین برای خود هستند. بنابراین نتیجه میگیریم که مخاطب یک مربی موفقیت می تواند یه کودک 10 ساله باشد تا یک مرد یا زن 90 ساله، فرقی ندارد چه کسی هستید و یا چه جنسیتی دارید و یا چقدر انگیزه  برای کار دارید، پس شما می توانید یک مربی موفقیت برای خود داشته باشید برای انگیزه ی بیشتر اعتماد به نفس بیشتر همچنین هدفمندی بهتر. به بیان دیگر برای مرور آنچه که گفته شد به صورت خلاصه در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

1_ کسانی که هدف تعیین می‌کنند ولی راه رسیدن به آن را نمی‌دانند، در چنین وضعیتی افراد خیلی سردرگم هستند که نمی دانند باید چه کاری کنند تا به موفقیت دست پیدا کنند و تنها با کمک یک مربی موفقیت چنین کاری میسر می شود.

2_ بسیاری از کسانی وجود دارند که قدرت حل مسائل را ندارند و وقتی یک مشکل روبرو شده و نحوه رفعش را بلد نیستند. بنابراین یک مربی موفقیت به کمک آنان می آید تا بهترین ها را برای آن ها عرضه سازد.

3_ افرادی که هدفی در سر دارند و می خواهند برای تحقق آن تلاش کنند و نیازمند شرایط بهتری هستند که با کمک مربی موفقیت می توانند موفقیت را برای رسیدن به اهدافشان احساس کنند.

4_ خیلی از افراد بسیار تلاش می کنند تا موفق شوند حتی بار ها شکست می خورند اما باز هم نتیجه ایی در آن نمی بینند زمانی که از روش های برنامه‌ریزی و هدف گذاری مختلف نتیجه نگرفته می توانید با کمک یک مربی موفقیت به موفقیت و اهدافتان برسید.

5- سردرگمی یکی از مسائلی است که خیلی ها با آن دست و پنجه نرم میکنند، که تنها برای رسیدن به موفقیت می توان از یک مربی موفقیت کمک گرفت تا بتوان بهترین روش ها را برای رسیدن به هدف استفاده نمود.

 

برای سفارش بهترین دوره موفقیت با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

 

مربی گری موفقیت چه مواردی را در برمی گیرد؟

زندگی تاثیرات زیادی را بر روی افراد می گذارد بنابراین حضور یک مربی موفقیت برای ما بسیار ضروری است که بتواند با ارائه ی راهکار های مناسب بر ما روش های خوبی را ارزانی دارد. در واقع مربی گری موفقیت یک سیستمی است که با ارائه ی بهترین مشاوره ها می تواند به ما کمک کند. درباره ی موفقیت می توان گفت هرکسی قطعا خواهان رسیدن به آن است که البته برای موفق شدن باید برنامه ریزی داشت و با سعی و ممارست بالا باید برای تحقق آن تلاش کرد. یک مربی موفقیت اولین کاری که برای موفقیت افراد در نظر می گیرند ایجاد انگیزه ی توام با انرژی است. که با کمک مربی موفقیت می توانید شرایطی برای زندگی راحت و خیال راحت برای خود ایجاد کنید. یکی مربی موفقیت صفر تا صد عملی کردن نقشه ی موفقیتتان همراهتان خواهد ماند تا بتوانید بهترین روش ها را برای عملی کردن آن در نظر بگیرید.

فرایند مربی گری موفقیت

مربی گری یک فرایند بسیار هدفمند است، با داشتن هدف تمامی مسائل موجود را هدایت را رهبری میکنند و روش های نوینی را برای موفقیت در نظر دارد که می تواند بسیار جالب باشد. در واقع مربی‌گری فرایندی است که طی آن یک فرد، تخصص حرفه‌ای را که دارد به شخص دیگری که هم تجربه ی کمتری دارد و هم کمی در کار سردرگم است ارائه می‌کند. یک مربی موفقیت برای ما مانند استادی است که با دادن مشورت به شاگرد خود روش های ارائه می دهد تا فرد بتواند از سردرگمی خارج شود. مربی‌گری برای فرد می تواند جالب باشد زیرا در ان راه کلی نکات آموزنده می آموزد. هدف از مربی‌گری شکل دادن به حرفه‌ای است که  می تواند برای فرد مورد نظرآینده‌­دار باشد. و با دادن راه کار و مشاوره هایی از این دست برای چنین افراد سردرگمی که از یک فرد باهوش و موفق مشورت میگیرند می تواند جالب باشد.

جمع بندی:

در پایان می خواهیم بررسی کنیم که به طور کلی مربی موفقت چه نقشی در زندگی ما دارد؟
شخصی که در نقاط حساس زندگی فریاد می زند. می توانید با او مشورت کنید. گاهی اوقات فقط گوش می کند ، اما گاهی اوقات با تجویز کتاب زندگی شما را سازمان می دهد.
گاهی اوقات تلنگر رفتار و سخنان او مانند سیلی به صورت شما می خورد ، اما به هوش آمدن پس از آن رشد می کند و چند قدم شما را بالا می برد.
شاید اگر دو سال پیش در مورد نقش مربی در زندگی از من می پرسیدید ، من سوالات شما را نادیده نمی گرفتم ، اما اکنون زندگی بدون مربی را احمقانه می دانم.
یک مربی موفقیت می تواند چنان در زندگی و افکار شما پیش رود که شما را بهتر از شما بشناسد. مناطقی از شخصیت خود را کشف کنید که هرگز به آن توجه نکرده اید. او می تواند به پیچ و خم وجود شما نفوذ کند ، کم و زیاد شخصیت شما را مشاهده کند ، سوراخ های خود را پیدا کند و در موقعیت مناسب به هدف برخورد کند.
گفتم فکر کردم زندگی بدون مربی احمقانه است. اما چرا؟
شما به عنوان یک انسان این فرصت را دارید که از تجربه و کمک دیگران استفاده کنید ، اما به هر دلیلی آن را درست نمی دانید و یا حتی استفاده از آن را به تعویق می اندازید.
آیا این احمقانه نیست که ما با داشتن کسی در کنار خود بتوانیم موفقیت و رشد خود را تسریع کنیم ، اما نه تنها برای آن برنامه ریزی نمی کنیم ، بلکه حتی به آن فکر نمی کنیم؟
به طور خلاصه در انتخاب مربی باید چند پارامتر را به خاطر بسپارید:
با شما بودن ، یعنی جهان بینی شما یکسان است.
حدود یک دهه از شما بزرگتر است.
حوزه تخصص آنها نزدیک به یکدیگر است.
شخصی را انتخاب کنید که با او احساس راحتی می کنید و باید شناخت نسبی از شما داشته باشد.
دلسوز و قابل اعتماد باشید (از آنجا که زندگی اجتماعی شما تحت تأثیر زندگی شخصی شما قرار می گیرد ، گاهی مجبور خواهید شد مشکلات شخصی خود را با او در میان بگذارید)
و در پایان امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد تا بتوانید با دانش بیشتر مربی موفقیت خود را جستجو و پیدا کنید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید