راز موفقیت در زندگی

ژانویه, 2018 بدون نظر مقالات موفقیت
  • راز موفقیت در زندگی این است که شما بتواند در همه جواب زندگی خود رشد کنند.
  • راز موفقیت در زندگی یعنی اینکه شما بتوانید در کار خود شخص موفقی باشید.
  • راز موفقیت در زندگی یعنی بتوانید یک زندگی مشترک موفق و شاد داشته باشید.
  • راز موفقیت در زندگی یعنی بتوانید با فرزندان خود دوست باشید و از بودن با ان ها لذت ببرید.
  • راز موفقیت در زندگی یعنی بتوانید به سطحی از درآمد و ثروت برسید که دغدغه امور مالی نداشته باشید.

  راز موفقیت در زندگی یعنی رشد و رسیدن به تکامل در همه جواب زندگی

و اولین و مهمترین و بزرگترین مسئولیتی که ما در قبال خود داریم و می توان گفت راز موفقیت در زندگی هم در آن خلاصه می شو: این است که بدانیم دقیقا چه خواسته ای (در همه جوانب، اعم از کار و شغل، تحصیل، نحوه زندگی، زندگی مشترک، و ثروت و خواسته های مادی و ..) داریم و چگونه می توانیم به خواسته ی خود برسیم.

برای موفقیت در زندگی از کجا شروع کنیم؟

راز موفقیت در زندگی

شروع موفقیت

محققان بررسی هایی انجام داده اند برای جواب این سوال ها که افراد موفق و ناموفق چه خواسته هایی دارند؟ و این افراد در اغلب مواقع به چه چیزهایی فکر می کنند؟

آیا می دانید نتیجه این تحقیقات چه بوده است؟

محققان پس از سال ها تحقیق در نهایت به این نتیجه رسیدند که در اغلب مواقع، افراد موفق به آینده نگاه می کنند و به این فکر می کنند که به کجا می خواهند بروند و چه کارهایی می توانند انجام بدهند که بهتر و سریعتر به مقصدشان برسند. اما افراد ناموفق اغلب مواقع به گذشته شان نگاه می کنند و نگران آن هستند. به چیزهایی فکر می کنند که توان تغییر دادن آن را ندارند.

بنابراین یکی از بهترین راهکارها این است که روی مواردی تمرکز کنید که توان تغییر دادن آن را دارید، شاید الان نتوانید یک کسب و کار راه بی اندازید، ولی می توانید نحوه ی راه اندازی یک کسب و کار را یاد بگیرید، شاید نتوانید گذشته تان را تغییر دهید ولی می توانید که برای آینده تان یک هدف تعیین کنید و روی آن تمرکز کنید.

مهمترین نکته برای موفقیت در زندگی این است که روی داشته هایی که دارید تمرکز کنید، روی توانمندی هایی که دارید تمرکز کنید و دقیقا از همین جا شروع کنید، ببینید با آن توانایی ها چه کارهایی می توانید انجام دهید، حتی اگر توانایی های خود را دست کم بگیرید بازهم برای شروع کافیست و باید همیشه یک هدف داشته باشید، هدف و موفقیت لازم و ملزوم هستند، زمانی که شما هدفی داشته باشید، هدفی که برای رسیدن به آن دلایل کافی نیز داشته باشید می توان گفت شما در مسیر موفقیت قرار دارید.

شما در حال حاضر به ایترنت دسترسی دارید، یک گوشی موبایل یا کامپیوتر دارید و در حال خواندن این مطلب هستید، این یعنی شما به حداقل وسایل و تجهیزات ارتباطی دسترسی دارید و از همه ای ها مهمتر توانایی خواندن و نوشتن دارید، پس توانایی یادگرفتن بیشتر را هم دارید، می توانید از یادگیری شروع کنید، ببینید به چه توانایی هایی نیاز دارید و شروع کنید به یادگیری و تقویت آنها، و برای این یادگیری و توامند شدن در آن موضوع شما این حداقل ها یعنی توانایی خواندن و نوشتن، دسترسی به اینترنت و داشتن موبایل هوشمند یا کامپیوتر را دارید (واقعا این ۳ مورد را دست کم نگیرد و برای موفقیت در زندگی حتی همین خواندن و نوشتن را هم که بلد باشید که مسلما به آن اشراف دارید کافی است). هرچقدر در این مسیر بیشتر پیش بروید، توانایی هایتان بیشتر شکوفا می شود، کم کم کشف می کنید چه توانایی هایی دارید و متناسب با آن به دنبال چه خواسته ها و آرزوهایی هستید.

باور داشته باشید که :

راز موفقیت در زندگی احساس خوشبختی کردن است و راه رسیدن به خوشبختی هم رشد و تکامل است.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *