دوستانی داشته باشید که موفق تر از شما هستند

فوریه, 2018 بدون نظر مقالات موفقیت

در مبحث موفقیت ما یک اصطلاحی داریم تحت عنوان ” موفقیت از طریق ارتباط” که این اصطلاح توسط یکی از اساتید داشنگاه هاروارد به نام دیوید مک کللند ابداع و معرفی شد.

دیوید مک کللند بیشتر زندگی خود را وقف مطالعه در مورد شایع‌ترین ویژگی‌های افراد موفق کرد و دریافت که مهمترین عامل تعیین کننده موفقیت یا شکست یک فرد، گروه مرجع آن شخص می باشد؛ یعنی افرادی که با آن‌‌ها در ارتباط است. جالب است بدانید که این افراد حتی از تلاشی که برای رسیدن به موفقیت انجام می‌دهید، مهمتر هستند.

تأثیر یک دوست در موفقیت مانند تأثیر آفتاب بر روی رشد گیاه است و مطمئنا حتی اگر تمامی شرایط موفقیت برای شما مهیا باشد اما دوستان و به نوعی روابط قوی و موفقی نداشته باشید، رسیدن به موفقیت نه تنها ساده نیست بلکه می توان گفت سخت و غیر ممکن است.

داشتن دوستان خوب و موفق همراه  به شما کمک می‌کند که بتوانید به یک رشد شخصیتی و درجه بالای اجتماعی برسید و در نقطه مقابل همین دوستان می توانند شما را به ورطه نابودی بکشانند، بنابراین بسیار اهمیت دارد که با چه افرادی در ارتباط هستید و دوستان اطراف شما از لحاظ موفقیت در زندگی، موفقیت در کسب و کار و موفقیت مالی در چه سطحی هستند.

همه این را قبول داریم که انسان موجودی اجتماعی است و با همین ارتباطات است که زندگی می‌کند; نباید به این موضوع به شکلی بی‌اهمیت یا حتی کم‌اهمیت نگاه کنیم. داشتن دوست و ارتباط موثر با او; می‌تواند بارها سرعت موفقیتتان را بیشتر کند.شاید شنیده باشید شما از هر نظر میانگین پنج‌ نفری هستید که با آن‌ها ارتباط نزدیک دارید; یعنی اخلاق شما تقریباً شبیه خلقیات پنج نفر از دوستان شماست.تفریحات شما شبیه تفریحات پنج نفر از دوستان شماست; میزان درآمد شما میانگین درآمد پنج نفر از دوستان شماست.

اگر دوست شما ارتقاء درجه پیدا کند یا معاملات بزرگتری انجام دهد، همیشه این حس در شما خواهید بود که بخواهید در سطح او بمانید و به گونه ای در سطح او باشید،

اگر شما با افراد موفق در ارتباط باشید و آن‌ها را دور و بر خودتان حفظ کنید، بسیار به موفقیت نزدیکتر خواهید بود و هم اینکه شما دوستانتان از خودتان موفق‌تر هستند، شک نکنید که موقعیت بسیار خوبی دارید.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *