‎خوب و بهترین

فوریه, 2018 بدون نظر مقالات موفقیت

به هر طرف که نگاه می کنیم به هر چیزی که توجه می کنیم آنقدر زرق و برق دارد تا ما را به هوس بیاندازد و آنقدر مست خود کند تا فراموش کنیم اهل و اهلیه کجاییم.
‎درباره چشم و هم چشمی و هم ارز پنداری صحبت می کنیم مرضی که مثل خوره به جون فرهنگ ما افتاده تا جایی نه تنها دستاوردی نداشته بلکه باعث باختن هر آنچه داریم هم شده ولی چرا و چطور؟
‎ریشه در فقر عزت نفس و اعتماد به نفس است در شاکر نبودن و مرغ همسایه غاز بودن است.
‎به طور کلی ما انسانها هر چیزی که در آن خودباوری و اعتماد به نفس نداشته باشیم در آن موضوع ذهن ما قالب پرچم به خود می گیرید یعنی از  هر طرف که باد بورزد و شدت آن قوی تر باشد در همان راستا همسو می شود امروزِ روز که ذهن ما در  اماج حملات رسانه ها و شبکه های اجتماعی بمب باران می شود وصادقانه باید اعتراف کنم که اجازه م یدهیم این بلا به سرمان بیاید.
‎در بخش باور دوره موفقیت و همچنین کتاب به این موضوع کامل پرداخته شده است ولی موضوعی که امروز به آن می پردازیم هوایی شدن ذهن ما در مقابل گزینه ای است که اندکی بهتر است.
‎ما در زمانی زندگی می کنیم که به لطف اینترنت و شبکه های اجتماعی ما در هر جای دنیا و یا در  زندگی هر کسی سرک می کشیم و هر چیزی مثل آب شیر برای ما در دسترس است.
‎از آنجایی که ذهن ما همیشه کم مصرف گراست (یعنی همیشه به دنبال امنیت وحفظ بقای ماست نه اینکه به دنبال موفقیت ما باشد) سبب می شود که به جای اینکه هر چیز خوبی که داریم را دو دستی بچسبیم برای حفظ و بهبودش. بجنگیم و تلاش کنیم و آن را به بهترین خودمان تبدیل کنیم درعوض گزینه راحت تر را برگزینیم و به دنبال اندکی بهتر برویم.
‎اینجوری در  یک معادله ای نابخردانه به جای اینکه به خوب خود بپردازیم و در راستای بهترین شدنش تلاش کنیم و با آن آقایی کنیم سراغ کوتاه ترین راه و شاید غلط ترینشان که گزینه خوب تر است می رویم و به این ترتیب در هیچ زمینه ای در دنیایی تخصص گرای امروز حرفی برای گفتن نخواهیم داشت و همیشه از این شاخه به آن شاخه می پریم و همیشه دنبال فرصتی می گردیم که از آنچه داریم برای چیزی که شاید فقط در ظاهر کمی بهتر باشد بگذریم که شاید نتیجه یک عمر تلاش باشد؛ و بدون توجه به اینکه ممکن است برای به دست اوردن آن چقدر تلاش کرده باشیم.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *