ژوئن, 2019 بدون نظر فیلم های سینمایی موفقیت

فیلم سینمایی فارست گامپ محصول کشور آمریکا است که در سال ۱۹۹۴ تولید شد. این فیلم بر اساس رمان  فارست گامپ از وینسنت گروم ساخته شده است . کارگردان فیلم فارست گامپ رابرت زمکیس و نویسنده آن اریک راث است . این فیلم در مورد  توان قدرت اراده انسان در دست‌یابی به اهداف است .

بازیگران فیلم سینمایی فارست گامپ

  • تام هنکس
  • رابین رایت
  • گری سنیس

افتخارات فیلم سینمایی فارست گامپ

فارست گامپ یک موفقیت عظیم تجاری بود به طوری که در مجموع توانست ۶۷۷ میلیون دلار در گیشه جهانی کسب کند و تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم آمریکا در آن سال شود.

فارست گامپ نامزد دریافت ۱۳ جایزهٔ اسکار شد و از این تعداد ۶ جایزه را شامل جایزه اسکار بهترین فیلم، بهترین جلوه‌های ویژه، بهترین کارگردانی و جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای تام هنکس را بدست آورد. در لیست ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ سینما در سایت IMDB این فیلم در رتبه ۱۳ قرار دارد.

این فیلم سینمایی در یک نظرسنجی برای انتخاب بهترین فیلم از میان برندگان جایزه اسکار در دهه ۹۰ به‌عنوان بهترین فیلم دهه ۹۰ انتخاب شد.

خلاصه داستان فیلم سینمایی فارست گامپ

این فیلم درباره مرد ساده لوحی (فارست گامپ) است که منتظر اتوبوس است . او با دیدن خانمی در ایستگاه اتوبوس شروع به تعریف داستان زندگی خود می کند . او در کودکی از بهره هوشی کمتری نسبت به هم سالان خود برخوردار بوده و به پایش اسکلت و داربست فلزی وصل بوده است . با وجود اینکه بچه های هم سالش او را دوست نداشتند اما جنی با او هم بازی می شود.  در طی یک حادثه جنی آن اسکلت فلزی مزاحم را در هم می شکند و فارست توانایی و اعتماد به نفس دویدن پیدا می کند .

دانلود فیلم سینمایی فارست گامپ

فارست در روزهای جنگ با ویتنام

در روزهای جنگ با ویتنام، فارست به ارتش می‌پیوندد. هنگام خداحافظی، جنی از فارست می‌خواهد شجاع نباشد و هر وقت خطری بود فقط فرار کند. فارست در دورهٔ آموزشی ارتش، دوستی به نام بوبا (میکلتی ویلیامسون) پیدا می‌کند. او جوان سیاهپوست ساده‌دلی است که آرزو دارد خانوادهٔ فقیرش را با صید میگو به وضع بهتری برساند. آنها به ویتنام اعزام می‌شوند و تحت فرماندهی سرگرد دن تیلور (گری سینایس) قرار می‌گیرند.

در یکی از حملات، نیروهای آمریکا بشدت بمباران می‌شوند. با فرمان فرماندهش، فارست شروع به دویدن می‌کند و ناگهان به یاد بوبا می‌افتد. او باز می‌گردد تا بوبا را پیدا کند اما هر بار یک مجروح دیگر را می‌یابد و او را تا کرانهٔ رودخانه می‌رساند، از جمله سرگرد دن را. بالاخره بوبا را در حالیکه بشدت زخمی است می‌یابد. بوبا می‌میرد و فارست زخمی جزئی برداشته ولی سرگرد دن هر دو پایش را از دست می‌دهد. دن بخاطر آنکه تا آخر عمر فلج است و با افتخار نمرده و گمان می‌برد فارست نگذاشته به سرنوشتش برسد از او خشمگین است.

فارست مدال افتخار می‌گیرد و در دوران نقاهت استعدادش در پینگ‌پنگ شکوفا می‌شود.

فیلم سینمایی فارست گامپ

در حالیکه او به مسابقات جهانی می‌رود و یکی یکی پله‌های افتخار را طی می‌کند زندگی جنی هر روز در سراشیبی است. اعتیاد و روابط ناسالم، جوانی و زندگی جنی را می‌رباید. فارست سرگرد دن را با خود همراه می‌کند تا به آرزوی بوبا جامهٔ عمل پوشاند. او اسم قایقش را جنی می‌گذارد و موفق می‌شود یکی از بی‌نظیرترین صیدهای میگو را انجام دهد، چنانکه عکسش بر جلد مجله‌ها برود. ولی او فقط دنیای کوچک خودش را می‌خواهد دنیایی که تمام وسعتش آغوش مادر و داشتن جنی است.

برای دانلود فیلم توصیه می شود از نرم افزارهای مدیریت دانلود استفاده کنید .

برای خارج کردن فیلم از حالت فشرده به برنامه WINRAR نیاز خواهید داشت.

دانلود فیلم سینمایی فارست گامپ

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *