موفقیت مالی در ایران

می, 2018 بدون نظر مقالات موفقیت

هر کشوری سرمایه‌گذاری مختص به خودش را دارد. در زمینه کسب ثروت و مدیریت مالی مقاله‌های متعدد زیادی وجود دارد که برخی راهکارهای عمومی و رایج را به سرمایه‌گذاران و کسانی که می‌خواهند در زندگیشان مدیریت مالی داشته باشند، ارائه می‌دهد، اما راه‌های کسب ثروت در هر کشوری با توجه به موقعیت جغرافیایی و وضعیت اقتصادی خاص آن با دیگر کشور‌ها متفاوت است و ممکن است شیوه‌ای که در یک کشور برای کسب ثروت به‌کار گرفته می‌شود در کشور ما ایران، اجرایی نباشد.

اما به طور کلی و جدایی از پتانسیل های هر کشور در زمینه های مختلف کاری، محصولاتی و خدماتی، رسیدن به موفقیت های مالی در هر کشوری از جمله کشور خودمان ایران بر می گردد به یک سری دیدگاه ها و تفکرات شخصی و صد البته تلاش و پشتکار افراد.

به نظر ما اصلا این درست نیست که بگویم رسیدن به موفقیت مالی در ایران نشدنی است یا باید حتما رابطه ای وجود داشته باشد یا برای رسیدن موفقیت مالی در ایران باید پدری ثروتمند داشته باشی یا دستگاههای دولتی و قوانین کسب  کار بخصوص برای راه اندازی یک کسب و کار جدید به قدری زیاد و سخت و دست و پاگیر هستند که عملا رسیدن به موفقیت های مالی را در ایران سخت و دشوار می کند.

هرچند که این موارد وجود دارد (که البته به نوعی در هر کشوری قوانین و مشکلات خاص خودش برای کسب و کار و هر کارآفرینی وجود دارد) اما می خواهیم در این مقاله چند مورد را با یکدیگر مرور کنیم، موارد که می تواند موفقیت مالی شما را در هر کشوری حتی ایران عزیزمان رقم بزند.

موفقیت مالی در ایران

عامل مهم برای موفقیت در هر کسب و کار

۱- تعیین اهداف بزرگ و کوچک

۲- برنامه ریزی منطقی، روشمند و معنادار

۳- مقایسه نکنید

۴- مشاوره بگیرید

۵- گام اول را بردارید

۶- صبر داشته باشید

به دنبال راههای میانبر و فوری نباشید که سازگار نخواهند بود.

موفقیت مالی

عادت مهم برای موفقیت مالی در ایران

 1. تا جایی که ممکن است به صورت منسجم به ایجاد بودجه و پس‌انداز آن طبق برنامه‌های از پیش تعیین شده پایند باشید.
 2. با اجتناب از هزینه‌های غیرضروری، بخش بیشتری از درآمد خود را به پس‌انداز اختصاص دهید.
 3. در خصوص جریان‌ها و روندهای اقتصادی فعلی مطلع باشید و آگاهی کسب کنید.
 4. در هر حیطه کاری که مشغول به فعالیت هستید به‌طور مداوم دانش خود را افزایش دهید.
 5. با توجه به شرایط مالی امروزتان، هدف‌های مالی خود را برای بلندمدت برنامه ریزی و تقویت نمایید.
 6. ارزش پول را درک کنید و هم به پس انداز کردن توجه کنید و هم سعی کنید حداقل هزینه‌های ماهانه و مکرر را داشته باشید و البته این بدان معنا نیست که از تفریح و موارد مهم زندگی خود و خانواد خود چشم پوشی کنید.
 7. تا جاییکه می‌توانید سعی کنید بدهکار نباشید زیرا اگر بدهکار نباشید، موفقیت مالی می‌تواند به‌ سادگی برای شما محقق شود.
 8. هزینه‌های ناگهانی به وجود آمده را کنترل و مدیریت کنید.
 9. شما باید به یک امنیت مالی برسید و این با سرمایه گذار ی های هوشمند میسر خواهد شد و این امنیت مالی خود می تواند موفقیت های مالی بسیار بزرگتری را در روند کسب و کارتان برایتان رقم بزند.
 10. برای دست یابی به موفقیت های مالی صبر داشته باشد و با یک برنامه ریزی چند ساله و با پشتکار می توانید به اهداف و موفقیت های مالی مورد نظر دست پیدا کنید.
 11. از اشتباهات درس بگیرید، چه اشتباهاتی که خود مرتکب می شوید چه اشتباهاتی که به سادگی و با مشورت گرفتن از افراد با تجربه در حیطه کاری خود می توانید کسب کنید.

در پایان هم کافی است که شما باور داشته باشید که در همین کشور عزیز خودمان بستر های کارآفرینی بسیار بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام می توانند موفقیت های مالی وسیعی را رقم بزند.

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *