کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

آوریل, 2018 بدون نظر کتاب های موفقیت

از میان تمام کتاب های حوزه موفقیت و انگیزشی، کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید یک جایگاه ویژه و خاص دارد. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، اولین نسخه اش در سال ۱۹۳۷ منتشر شد. امروز در رتبه بندی پرفروش ترین کتاب های تاریخ بعد از «انجیل» و «هری پاتر» پرفروش ترین کتاب در حوزه موفقیت فردی است. این کتاب حاصل مصاحبه و گفت و گو با افراد موفق می باشد. افرادی که مسیر را طی کرده و به موفقیت رسیده اند. یعنی شما با یک کتاب روبه رو هستید که حقیقت ها را بیان کرده است و نه صرفا یک سری تئوری برای رسیدن به موفقیت و هدف.

افراد مشهوری همچون محمد علی کلی بوکسور مشهور این کتاب را تحسین کرده اند و راز موفقیت شان دانسته اند.این کتاب در دوران رکود و یاس اجتماعی سال های جنگ جهانی نوشته شد و در زمان مرگ نویسنده آن توانست ۲۰ میلیون نسخه بفروشد و تا سال ۲۰۱۳ این رقم به ۹۰ میلیون کپی رسید.

این کتاب تعالیمی در خود دارد که به خواننده کمک میکند توسط نیروی فکرش به ثروت و موفقیت در زندگی اش دست یابد.

موضوع و محتوای کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

این کتاب به گفته ناپلئون هیل، حاصل ۲۰ ساله تحقیق اش بر زندگی افراد ثروتمند و موفق است که توانسته ۱۶ قانون موفقیت را کشف کند که هر فردی فقط با اجرای این قوانین میتواند به موفقیت و ثروت دست یابد.

ناپلئون هیل در شروع این کتاب این مطلب را ذکر کرده است که : “در هر بخش این کتاب من به راز رسیدن به ثروت اشاره کرده ام که خودم به شخصه از مطالعه زندگی ۵۰۰ نفر از ثروتمند ترین افراد کره زمین کشف کرده ام اما هیچ اشاره مستقیمی به آن نکرده ام. شما میتوانید با خواندن هر فصل یک قسمت از پازلِ این رمز بزرگ را درک کنید و قطعات پازل را در ذهن تان در کنار هم قرار دهید

در این کتاب ۱۳ گام برای رسیدن به موفقیت و رویاهایتان ترسیم شده که عبارتند از:

 1. اشتیاق
 2. ایمان
 3. پیشنهاد
 4. علم و تخصص
 5. تصویر سازی
 6. برنامه ریزی سازماندهی شده
 7. تصمیم
 8. پافشاری
 9. قدرت ذهن برتر
 10. راز میل جنسی
 11. ضمیر ناخودآگاه (قدرت باورنکردنی تلقین و اینکه چطور از آن استفاده کنیم؟)
 12. مغز
 13. حس ششم

باب پراکتور، مرد شماره یک افکار ثروتمند می گوید سالی ۲ بار این کتاب را میخواند تا تمام قوانین وارد ضمیرناخودآگاه اش شود.

این کتاب یک شاهکاره و هر بار که آن را می خوانید با موضوعات تازه روبه رو می شوید انگار که قبلا آن را نخوانده اید. در واقع با هر ذهنیتی که کتاب را بخوانید دقیقا همان نتیجه را که می خواهید به شما می دهد. اگر به دنبال کسب ثروت هستید و با این ذهنیت آن را بخوانید، راه های رسیدن به ثروت را به شما خواهد گفت. اگر به دنبال کسب روابط خوب هستید، همان را به شما می دهد. میشه گفت کتاب به ذهن شما پاسخ می دهد.

لازم به ذکر است این کتاب راجع به قانون جذب (راز) صحبت نمیکند. برعکس بیشتر بر روی عمل و اراده شما تکیه می کند و راز موفقیت شما را عمل در کنار تصورات ذهنی صحیح اعلام می کند. این کتاب بدون شک زندگی شما را تغییر خواهد داد همانطور که نویسنده کتاب میگوید برای اثبات تمام حرف هایش مثال هایی می زند و تمرین های کاربردی به شما می دهد تا خودتان اصول را تجربه کنید.

ناپلئون هیل به همراه مشاور و راهنمای زندگی اش اندرو کارنگی هر دو متفق القل هستند که هر کسی میتواند به موفقیت و ثروت دست یابد زیرا در دنیا یک سری قوانین موفقیت و ثروت حاکم است که فقط تنها کاری که باید بکنید اجرای آنهاست.

در واقع، ناپلئون هیل معتقد است میزان بسیار زیادی ثروت و پول در دنیا وجود دارد و تنها کاری که باید انجام دهید گشودن درب های زندگی تان به روی آنهاست تا به زندگی تان جریان پیدا کنند.

کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید» را حتما بخوانید:

باید فکرتان را ثروتمند کنید، قبل از اینکه جیب هایتان پر از پول شوند، به همین منظور این کتاب قصد دارد بنیان ذهنی قدیمی شما را تخریب و یک بنیان قدرتمند و ثروتمند برای شما ایجاد کند.

برای مثال، شما باید یاد بگیرید به هر کسی کمک کنید ! حتی کسی که کمک به او برای شما سودی ندارد. چون در این کتاب می خوانید هرکاری برای دیگران و این دنیا انجام دهید، در واقع برای خودتان انجام داده اید، حتی اگر تاثیر آنرا به صورت ملموس درک نکنید.

این کتاب برعکس کتاب های دیگر کیفیت اش نسبت به خواننده اش تعیین میشود.<br /> شما اگر بدنبال راز موفقیت و کسب ثروت هستید، هرآنچه را که میخواهید از این کتاب درک خواهید کرد. اگر بدنبال راهی برای رهایی از زندگی روزمره تان هستید، جوابتان را از این کتاب دریافت خواهید کرد. اما اگر بدنبال مباحثی مانند مدیریت زمان هستید این کتاب طبیعتا برای شما کارساز نخواهد بود.

قسمت هایی از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

هر کس که طالب پیروزی است باید کشتی‌ ها و پل‌ های پشت سرش را در آتش بسوزاند و راه‌ های عقب‌ نشینی را بر خود ببندد. این‌ گونه است که می‌ توان ذهن را در شرایط اشتیاق سوزان برای پیروزی قرار داد و این شرط لازم موفقیت است. خواستن تنها به ثروت نمی‌ انجامد، اما مشتاق ثروت بودن، با ذهنیتی وسواس گونه و آنگاه برنامه‌ ریزی دقیق و تدارک راه‌ های رسیدن به هدف و در کنار همه این‌ ها مداومت در پایداری در برابر شداید و مشکلات اسباب غنا می‌گردد.

در کار برنامه‌ ریزی برای ثروتمند شدن به کسی اجازه ندهید که رویای شما را از بین ببرد. اگر کاری که می‌ خواهید بکنید درست باشد و به آن باور داشته باشید درنگ نکنید، قدمی به‌ پیش بگذارید و رویای خود را جامعه عمل بپوشانید. هرگز به گفته‌ های این و آن توجه نکنید. توجه نکنید که ممکن است موقتا شکست بخورید زیرا شاید دیگران ندانند که هر شکست بذرهایی از موفقیت و پیروزی به همراه دارد.

اشتیاق سوزان برای بودن و انجام دادن نقطه شروعی است که باید صاحب رویا از آن شروع کند. رویا از بی‌ تفاوتی، تنبلی، یا نداشتن الهام و آرزو ناشی نمی‌شود. هر قدر در زندگی بخواهیم و توقع داشته باشیم همان اندازه به دست می‌ آوریم. توقع زیاد یا کم داشتن تفاوت فکری چندانی ایجاد نمی‌کند.

ایمان مهم‌ ترین عنصر ذهن است، وقتی با اندیشه در هم می‌ آمیزد ذهن نیمه هوشیار بی‌ درنگ ارتعاش آن را درک می‌ کند و آن را به فراست لایتناهی تبدیل می‌ نماید. ایمان حالتی از ذهن است که می‌ توان آن را به کمک تأیید یا آموزش‌ های تکراری برای ذهن نیمه هوشیار و به کمک اصل تلقین به خود ایجاد نمود.

حقیقت شناخته‌ شده‌ ای است که انسان هر چه را به خود تلقین کند، خواه مطلبی دروغین یا حقیقی باشد آن را باور می‌کند. برنامه یا هدف با تکرار اندیشه در ذهن کاشته می‌شود، جملاتی را درباره هدف اصلی خود بنویسید. هدف اصلی خود را مشخص سازید و آن را به حافظه بسپارید. جزییات آن را کلمه به کلمه و روز به‌ روز آن‌ قدر برای خود بگویید تا ارتعاش صدا به ذهن نیمه هوشیار شما برسد. مصمم شوید که عوامل ناخوشایند محیط و شرایط را از ذهن خود دور نگه‌ دارید، برای خود زندگی مورد علاقه‌ تان را سفارش دهید. شاید به این نتیجه برسید که بزرگ‌ ترین نقطه‌ ضعف شما کمی اعتماد به‌ نفس است. برای چیره شدن بر این کمبود از اصل تلقین باید استفاده کرد، کافیست اندیشه مثبت را روی برگه کاغذی بنویسید و آن را آن‌قدر به تکرار بخوانید تا بخشی از ذهنیت شما شود.

ناپلئون هیل میگوید: شما می توانید فکر کنید و ثروتمند شوید یا اینکه مثل بسیاری از مردم باشید و صرفا با تلاش زیاد فقط فقیر نشوید.

این موضوع می تواند آزار دهنده باشد و شاید فکر کنید که اشتباهه

اگر تا الان به وسیله فکر کردن پول درآورده باشید می دانید که سخت ترین کار ممکن است.

بیایید نگاهی به فیلم های ما بیندازید.

هر کاری که من (ناپلئون هیل) انجام می دهم قابل برون سپاری است. می توانم با پرداخت مبلغ کمی به هرکسی در هر جای دنیا فیلمم را پویا نمایی کنم. می توانم با پرداخت یکم پول بیشتر اون را صدا گذاری کنم، من حتی می توانم کارهای کوچکتری مثل آپلود فیلم را به کسایی واگذار کنم که در ازای مبلغ کمی این کار را انجام می دهند.

کاری که من نمی توانم برون سپاری کنم افکار و اندیشه هایم است. من نمی توانم فکرم را برای چیزی که نیاز است به نمایش در بیاید یا چیزی که نیاز است گفته شود برون سپاری کنم، اگر من بخواهم آن را برون سپاری کنم پویانمای آن مبلغ مشخصی دارد صدا گذاری آن هم همین طور،

همه این کارها ارزش مشخصی دارند، اما ارزش افکار من فقط توسط تصوراتم محدود می شوند.

میلیون ها نفر در سراسر جهان وجود دارند که بیش از ۱۰ یا ۱۲ ساعت در روز کارهای دشوار انجام می دهند و پول کمی به دست می آورند که اگر من بنشینم و کاری انجام ندهم سرمایه گذاری هایم می توانند به اندازه همه اون ها پول دربیاورند؛ و همه این ها به این دلیله که من مایل هستم فکر کنم.

تنها مزیتی که من نسبت به کسایی که مشتاق هستند فیلم هایم را برایم بسازند افکار من هستند.

این نگرش واقعا دیوانه کننده است، اگر اون به جای اینکه بداند که چطور یک فیلم بسازد می دانست از چی فیلم بسازه در این حالت به جای درآمد میلیونی که نصیب یک شخص دیگر می کند یک مبلغ کم برای خودش در نمی آورد.

هرچند فکر کردن برای بیشتر مردم ارزش چندانی ندارد اما در حقیقت این موضوع با تبلی در ارتباط است. وقتی که فارغ التحصیل شدم هر وقت با مادرم صحبت می کردم، از من می پرسید بالاخره تونستی یک کار خوب پیدا کنی؟ و من می گفتم نه!!! در واقع دارم فکر می کنم که چه کاری می خواهم بکنم!! و اون می گفت باشه اما تو نیاز داری کار کنی.

و دلیل اینکه مادرم اینچنین رفتار می کرد این بود که وقتی دوستانش را می دید به آن ها بگوید پسرم توی بانک کار می کنه، نه اینکه بگوید پسرم زیاد فکر می کند که هیچ ارزشی برای دوستانش نداشت.

اجازه بدهید از دوستان مادرم راجع به ثروتمند شدن نپرسم، بیایید از کسی بپرسیم که شخصیت ثروتمندی دارد

هنری فورد می گوید: فکر کردن سخت ترین کاری است که وجود دارد که احتمالا به همین دلیل است که افراد کمی به اون علاقه دارند.

اگر فکر می کنید که هنری فورد کمی شاعرانه فکر می کند اجازه بدهید که شما را به یک چالش کوچک دعوت کنم، دفعه بعد که از کار ۹ صبح تا ۵ بعدظهرتون خلاص شدید ۸ ساعت در اتاقتان بمانید و فکر کنید، نه تلفن بزنید و نه تلفنی جواب دهید و نه اینترنتی و نه هیچ چیز دیگری، فقط بی سرو صدا داخل اتاقتان بنشینید و فکر کنید، در حدود ۵ دقیقه بعد از اون اکثر مردم دوست دارند که به همون برنامه کاری از ۹ صبح تا ۵ بعدظهرشان برگردند.

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *