کتاب راز نوشته راندا برن

ژانویه, 2018 بدون نظر کتاب های موفقیت

راندا برن درباره کتاب راز می‌گوید:

پرتویى از «راز بزرگ» بر دلم تابیده بود و درکى اجمالى از آن به دست آورده بودم راز زندگى. این پرتو از کتابى بر دلم تابیده بود که قدمتى یکصد ساله داشت. این کتاب توسط دخترم هایلى به دستم رسیده بود. سرنخ راز را به دست گرفتم و در گذرگاه تاریخ راه افتادم و به دنبال آن به گذشته‌هاى دور رفتم. باورم نمى‌شد این همه آدم از راز باخبر بوده باشند؛ با شگفتى از خود مى‌پرسیدم: «چرا این راز را همه مردم نمى‌دانند؟» اشتیاقى سوزان براى سهیم شدن این راز با همگان شعله‌ورم کرده بود. جستجویى را آغاز کردم براى یافتن کسانى که زنده بودند و از این راز باخبر.

با خواندن کتاب راز، به تالیف راندا برن، با اسرار راز آشنا مى‌شویم، در مى‌یابیم که بر هر کارى توانا هستیم و هیچ مانعى نمى‌تواند ما را از آرزوهایمان محروم کند. کتاب راز ما را با خویشتن راستین و توانایمان آشنا مى‌کند. با کشف راز، شکوه انسانى خود را کشف خواهیم کرد.

بزرگ‌ترین راز زندگى، قانون جذب است. قانون جذب مى‌گوید هر چیز مشابه خود را جذب مى‌کند. بنابراین، وقتى فکر مى‌کنى، آن فکر، فکرهاى مشابه خود را جذب مى‌کند. فکرها مغناطیس‌اند و امواجى تولید مى‌کنند. وقتى فکر مى‌کنى، در واقع، آن‌ها را به جهان مخابره مى‌کنى و آن‌ها در مسیر خود همه‌ى چیزهاى متناسب با فرکانس خود را جذب مى‌کنند. هر آنچه ارسال مى‌شود، به مرکز باز مى‌گردد به تو.

قانون جذب، قانون طبیعت است. قانون جذب درست مانند قانون جاذبه بى‌طرف و غیرشخصى است. قانون جذب، ظریف و بسیار دقیق است. 

در کتاب راز از آموزه‌هاى ژرف بیست و چهار استاد بزرگ بهره برده‌ شده است. آموزه‌هاى آن‌ها را گرد آوردی شده و با شگفتى می‌توان دید که دیدگاه همه‌ى آن‌ها یکى‌ست. کتاب راز شامل حرف‌هاى استادان راز است و نیز حکایت‌هاى گوناگون از سراسر جهان درباره معجزه‌ى راز.

راندا برن در خصوص کتاب راز و موفقیت هایی که در نتیجه این کتاب برای افراد بسیاری در سراسر جهان حاصل شده است می گوید: من راز را ساختم تا مایه‌ى شادمانى و سعادت میلیاردها نفر در سراسر جهان شود. گروه سازنده‌ى فیلم راز هر روز از سراسر جهان میلیون‌ها نامه‌ى رضایت و قدردانى دریافت مى‌کنند. آن‌ها از ملیت‌هاى گوناگون و داراى کیش‌ها و آیین‌هاى گوناگون‌اند. آرى، با دانستن این راز، دیگر هیچ کارى غیرممکن نیست. مهم نیست کجا هستى و در چه وضعیتى هستى، راز مى‌تواند تو را به همه‌ى خواسته‌هایت برساند.

مجموعه کتاب های جذب: کتاب راز نوشته راندا برنفهرست مطالب کتاب راز

پیش‌گفتار
راز کشف می‌شود
راز به زبان ساده
شیوه‌ی به‌کار بستن راز
روندهای توانایی
راز مال و ثروت
راز رابطه با دیگران
راز سلامتی
راز جهان
راز وجود تو
راز زندگی

خلاصه و بخش هایی از کتاب “راز”

قانون جذب ، راز بزرگ زندگی

قانون جذب می گوید که هر چیز چیزهای شبیه خودش را جذب می کند. بنابراین وقتی به چیزی فکر می کنیم ، افکار مشابه آن چیز را هم به طرف خودمان جذب می کنیم . ما باید بدانیم هیچ چیز نمی تواند وارد زندگیمان شود مگر این که با فکر کردن مداوم آن را به زندگی مان وارد کنیم . اینجاست که به قول آنتونی رابینز ما باید هر روز در آستانه دریچه ذهنمان به نگهبانی بایستیم و بدانیم که چه افکاری داریم و مسائل را چگونه درک میکنیم . برای این که بدانیم دقیقا به چه چیزی فکر می کنیم ، باید از خودمان بپرسیم که چه احساسی داریم . احساسات ابزار با ارزشی هستند که فوراً به ما می گویند به چه چیزی فکر می کنیم . داشتن احساس بد و افکار خوب در آن واحد غیر ممکن است .

با استفاده از فرآیند خلاق در طی سه مرحله می توان چیزهایی را که می خواهیم خلق کنیم :

  1. مطرح کردن
  2. باور داشتن
  3. احساس کردن

خواستن آرزویت از دنیا به تو این فرصت را می دهد که در مورد خواسته ات روشن شوی . وقتی از نظر ذهنی روشن باشی که چه می خواهی، در حقیقت خواسته ات را مطرح کرده ای . منظور از «باور داشتن» این است که با تمام وجود، چه در رفتار، چه در گفتار و چه در افکار، اطمینان داشته باشی که چیزی را که درخواست کرده ای همین حالا به دست آورده ای

وقتی فرکانس «دریافت کردن چیزی» را صادر می کنی، قانون جذب تمام افراد، موقعیت ها و اتفاق ها را برای برآورده کردن خواسته ات فعال می کند. دریافت کردن خواسته یعنی این که احساساتت در مورد آن خواسته درست مانند وقتی باشد که آن را واقعا دریافت می کنی. یعنی واقعا احساس کنی که آن چیز دیگر مال توست. «داشتن احساس خوب» تو را روی فرکانس چیزی که می خواهی قرار می دهد .

به عنوان مثال برای کم کردن وزن، روی «کم کردن وزن» تمرکز نکن. به جای آن روی وزن ایده آلت تمرکز کن. «داشتن وزن ایده آل» را با تمام وجود احساس کن. آن وقت است که وزن ایده آلت را به سوی خودت جذب خواهی کرد .

خواستن چیزهای کوچکی از قبیل یک فنجان قهوه یا جای پارک ، راه آسانی برای تجربه کردن عملی قانونی جذب است. با تمام قدرت اراده کن که چیزهای کوچک را جذب کنی . وقتی بفهمی که چه قدرتی برای جذب خواسته هایت داری ، به سمت خلق چیزهای بزرگ تر کشیده می شوی . روز خودت را پیشاپیش خلق کن . برای این کار به این فکر کن که می خواهی روزت چه طور بگذرد . با این کار زندگی ات را آگاهانه خواهی ساخت .

اگر می خواهی از قانون جذب به نفع خودت استفاده کنی ، باید مدام آن را به کار ببری ، نه برای مدت کوتاهی . هر شب قبل از خواب به اتفاقاتی که در طور روز برایت افتاده فکر کن . و هر رویداد یا لحظه ای را که دلخواهت نبوده به شکل دلخواه در ذهنت بازسازی کن . برای جذب پول به ثروت فکر کن . اگر همه حواست متوجه کمبود پول باشد ، غیرممکن است بتوانی پول بیشتری را جذب زندگی ات کنی. خوب است قوه تخیلت را به کار ببری و طوری رفتار کنی که انگار همین حالا پولی را که می خواهی داری . طوری رفتار کن که انگار ثروتمند هستی تا احساس بهتری نسبت به پول پیدا کنی . وقتی احساس بهتری نسبت به پول داشته باشی ، پول بیشتری را به خودت جذب میکنی

دانلود رایگان نسخه صوتی کتاب راز

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *