کتاب تبدیل رویا به ثروت اثر مایکل مسترسون

فوریه, 2018 بدون نظر کتاب های موفقیت

تبدیل رویا به ثروت: کارآفرین‌های محتاط چگونه بدون انجام ریسک‌های بزرگ، ثروتمند می‌شوند؟

استراتژی‌هایی هوشمندانه برای موفقیت در کسب و کار با کمترین ریسک مالی!

اگر درباره‌ی ایده‌های کسب‌وکاری‌تان هیجان دارید، ولی جرات نمی‌کنید از شغل روزمره‌تان استعفا دهید و آینده‌تان را به خطر بیندازند، کتاب «تبدیل رویا به ثروت» بهترین کتابی است که می‌توانید بخوانید!

کتاب «تبدیل رویا به ثروت» یکی از معدود کتاب‌های انقلابی کارآفرینی است که اغلب کتاب‌های دیگر کارآفرینی را نقض می‌کند. این کتاب به جای قهرمان جلوه دادن کارآفرینان، حقیقت واقعی را آشکار می‌کند و ثابت می‌کند کارآفرینان بسیار موفقی مانند بیل‌گیتس خیلی هم جسور و شجاع نبوده‌اند و اصلا راز موفقیت‌ شان در همین موضوع نهفته است. آنان افراد محتاطی بوده‌اند که از ریسک‌های بزرگ می‌ترسیدند و با ریسک‌های حساب شده و سعی و خطا به موفقیت‌های بزرگ رسیده‌اند. آنان نیامده‌اند تمام دارایی یا تمام زندگی‌شان را وقف کارشان کنند. همین موضوع باعث شده با دیدگاه سیستمی به موفقیت‌های بزرگ برسند.

فرق مایکل مسترسون با نویسندگان دیگر این است که حدود ۱۰ کسب‌و‌کار بسیار موفق راه‌اندازی کرده است و در تمام این‌ها از فرمول یکسانی برای رشد کسب‌و‌کار  و رساندن آن ها به موفقیت استفاده کرده است. او این فرمول را در کتاب «تبدیل رویا به ثروت» توضیح می‌دهد.

لازم به ذکر است که نام انگلیسی کتاب «کارآفرین محتاط: تبدیل رویا به سود» است. اصطلاح «کارآفرین محتاط» توجه بسیاری را به خودش جلب کرده است، چون از دید خیلی‌ها کارآفرین نباید محتاط باشد!

کارآفرین محتاط، کسی‌ست که شغل روزانه‌اش را حفظ می‌کند و کاری را که دوست دارد، عصرها و تعطیلات آخر هفته دنبال می‌کند. مایل است برای شروع کسب‌وکار خودش، پیش‌قدم شود. ولی علاقه‌ای ندارد شغل فعلی‌اش را ترک کند و درآمد فعلی‌اش را از دست بدهد. قبول دارد که برای چندین سال باید ۶۰ تا ۹۰ ساعت در هفته کار کند تا برسد به جایی که یا بی‌خیال ایده‌ی بزرگش شود یا از شغل فعلی‌اش استعفا دهد و برود دنبال همان ایده‌ی بزرگ.

فهرست کتاب «تبدیل رویا به ثروت»

مقدمه: کارآفرینی؛ چی هست… و چی نیست؟
فصل اول: کارآفرین محتاط واقعا کیست؟
فصل دوم: اولین سوالی که باید جواب داده شود
فصل سوم: برای آن که یک کارآفرین محتاط موفق باشید چه چیز لازم است؟
فصل چهارم: آغاز کسب‌و‌کاری جدید: بر ترس‌تان غلبه کنید و دست به کار شوید
فصل پنجم: وقتی معجزه می‌شود که فوق‌ستاره‌ها را استخدام کنید
فصل ششم: هنر برقراری ارتباطات تجاری را یاد بگیرید
فصل هفتم: چگونه نابغه‌ بازاریابی شوید؟
فصل هشتم: در دست گرفتن کنترل کسب‌وکار درحال رشدتان
فصل نهم: رهبری: چشم‌اندازتان را زنده نگه ‌دارید
فصل دهم: کسب‌وکارتان را مثل یک ماشین ‌مونتاژی بسازید
ضمیمه

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *