کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی

دی, ۱۳۹۶ 1 نظر کتاب های موفقیت

دارن هاردی سخنران انگیزشی و مدرس موفقیت در سال ۲۰۱۰ کتابی را تحت عنوان The compound effect (اثر مرکب) کرد که می توان گفت یکی از تاثیرگذارترین کتاب های موفقیت است که تاکنون در زمینه موفقیت فردی نوشته شده است.

کتاب «اثر مرکب» را می‌توان عصاوره تمامی کتاب‌هایی دانست که در دهه‌ های گذشته در زمینه‌ی توانمند سازی و رسیدن به موفقیت منتشر شده‌اند

کتاب اثر مرکب گرچه دارای یک ساختار مشترک با سایر کتاب های موفقیت است کتاب های موفقیت که بر تلاش، امید، تغییر و قدرت درون انسان تاکید دارند، اما اثرگذاری و تحولی که کتاب اثر مرکب می تواند در خواننده ایجاد کند و زاویه نگاه جدید و همچنین پیشنهادات کاربردی، عملیاتی، جالب توجه و اثرگذاری که مطرح می نماید، موجب می گردد خواننده را از ابتدا تا انتها با خود همراه کند.

اثر مرکب اصل این مسئله است که تصمیمات شما سرنوشت و آینده‌تان را رقم می‌زند و آینده همان چیزی است که شما امروز آن را می‌سازید. برای اطمینان از اینکه اثر مرکب در رسیدن به موفقیت مفید است باید بدانید که دارن تمام این حقایق را در زندگی خود اجرا کرده است و جواب گرفته است. جالب است بدانیم که تقریباً تمام چیزهایی که را که برای رسیدن به موفقیت می‌خواهیم، بلد هستیم. شما به یادگیری چیزهای بیشتری احتیاج ندارید و تنها به یک برنامه عملی نیاز است. نکته‌ای وجود دارد :

آنکه آهسته و پیوسته رود برنده است.

باید عادت‌های مثبت را در خودمان پرورش دهیم و در به کار بستن آن عادت‌ها ثبات و پایداری داشته باشیم. اطمینان داشته باشیم که ثبات و پایداری کلید نهایی موفقیت است و یادمان باشد که نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود. دارن در کتابش می‌گوید که همیشه کارهایم از بقیه هم سن و سال‌هایم بیشتر بود و پدرم هیچ بهانه‌ای را برای انجام ندادن کارها نمی‌پذیرفت. پدر دارن معتقد بود که اصلاً اهمیتی ندارد که حقد باهوش هستید. باید نداشتن تجربه، مهارت‌های هوش یا توانایی‌های ذاتی را با تلاش زیاد و سخت‌کوشی جبران کنید. اگر رقیب شما باهوش‌تر است فقط لازم است چند برابر بیشتر از او سخت‌کوش باشیم. باید آدمی باشیم که نه می‌گوید، با همرنگ جماعت شدن هیچ موفقیت بزرگی به دست نمی‌آید. غیرمعمول باش، یک آدم فوق‌العاده.

اثر مرکب اصل به دست آوردن پاداش‌های بزرگ از طریق مجموعه‌ای از انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه است.

تنها چیزی که باید بدانیم این است که این گام‌های کوچک و به‌ظاهر ناچیز که پیوسته و در طول زمان انجام می‌شود، یک تفاوت بنیادین ایجاد می‌کنند

انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه +پایداری+ زمان=تفاوت‌های بنیادین

برای درک بهتر موضوع پایداری و ثبات به این مثال توجه کنید، اگر بین ۳ میلیون پول نقدی و یک سکه ۱ سنتی که در ۳۱ روز آینده هرروز ارزشش ۲ برابر می‌شود، حق انتخاب یکی را داشته باشید، کدام را انتخاب می‌کنید؟ در صورت انتخاب سکه ۱ سنتی در طول یک ماه آینده در آخر چیزی حدود ۱۰ میلیون دلار دارید. آیا اگر بدانید که فقط با مجموعه‌ای از قدم‌های کوچک و داشتن پایداری در طول زمان می‌توانید بنیان زندگی‌تان را بهبود ببخشید، باعث دلگرمی‌تان نمی‌شود؟

علاوه بر نسخه صوتی کتاب اثر مرکب که می توانید آن را دانلود کنید پیشنهاد می کنم نسخه چاپی کتاب اثر مرکب را نیز تهیه کنید، کتابی که حتی از چندین بار خواندن آن خسته نخواهید شد.

 • کتاب اثر مرکب اثر دارن هاردی نويسنده: دارن هاردی
 • مترجم: لطیف احمدپور، میلاد حیدری
 • ناشر: انتشارات شریف
 • موضوع: مهارت‌های زندگی و موفقیت
 • مناسب برای بزرگسالان
 • شابک ۹۷۸۶۰۰۶۴۰۷۴۵۶
 • ساير توضيحات:آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما
 • از مجموعه ثروتمندان خودساخته
 • با نوشتاری از آنتونی رابینز
 • مقدمه از محمدمهدی ربانی

 

دانلود کتاب صوتی اثر مرکب، نوشته دارن هاردی

 

1 نظر
 1. سارینا عباسیان

  بسیار عالی
  میشه گفت یکی از بهترین کتابهای موفقیت که تاحالا نوشته شده همین است و پیشنهاد می کنم این کتاب را بخوانید و حتما به توصیه های آن عمل کنید و حتی بعد از یک مدت مجدد این کتاب را مطالعه کنید

  پاسخ

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *