۳ عمل ساده روزانه برای رسیدن به موفقیت

دی, ۱۳۹۶ بدون نظر مقالات موفقیت

مهمترین شرط موفقيت انسان در تمامی جوانب زندگی (فردی و اجتماعی) داشتن قدرت «مديريت خود» است. و می توان اینطور بیان کرد که انسان موفق، ريشه همه موفقيت ها را در درون خودش جست و جو می کند.
منشأ تمام پيروزی ها در وجود خود انسان است، انسانی که یک نگاه و دیدگاه مثبت در زندگي دارد خواهان کار، کوشش و تلاش است و البته تشنه یادگیری و برای تمامی امور خود برنامه دارد. برای موفقیت بایستی کنترل و مدیریت بر روی زمان خود داشته باشید و دقیقا بدانید می خواهید چه کارهایی را انجام دهید، کارهایی که شما را در مسیر موفقیت هدایت خواهند کرد و برای رسیدن به موفقیت  به هیچ عنوان شکست ها و عقب افتادن های خود را با بهانه های پوچ توجيه نکنید.

برای رسیدن به موفقیت این ۳ کار را روزانه انجام دهید:

۱.مشخص کردن اولویت ها

برای مشخص کردن اولویت های هر روز البته که باید بدانید اول اولویتتان در زندگیتان چیست؟ و سپس کارهایی را در هر روز انجام دهید که مطابق باشد با اولویت های شما و زمان خود را بیشتر صرف آن مور کنید

اگر اولویت هایتان مشخص نباشد مجبورید بیش از حد سخت کار کنید و هیچ نتیجه  و موفقیتی هم برایتان حاصل نخواهد شد. در مورد صرف زمان بیشتری در اولویت هایتان تصمیم بگیرید و خلاص شوید از شر کار های ناخوشایندی که مانع انجام کار برای شما می شوند. در مورد اینکه چطور میخواهید زندگی خود را صرف کنید،بدانید که شما زمانی احساس موفقیت میکنید که وقت خود را صرف مهمترین چیز برای خود کنید.

۲. تنظیم برنامه روز بعد از شب قبل

زمان ارزشمند ترین منابع ما است و غیر قابل تعویض است. اگر واقعا میخواهید موفق باشید، باید برنامه ریزی کنید که وقتتان را چطور صرف می کنید. و زمانی که شما اولویت هایتان را مشخص کرده باشید می دانید چطور زمان خود را برای انجام آن ها تنظیم کنید و حداقل بیهوده و بی جهت زمان خود را تلف نکنید مثلا دیدن تلویزیون یا گذراندن وقت با سرگرمی های متعددی که در این عصر بسیار زیاد شده اند

بنابراین یکی از راه های رسدن به موفقیت این است که هر شب یک ساعت وقت بگذارید تا برنامه روزانه را بنویسید و نوشتن برنامه روز بعد به شما  کمک می کند تا ساعات بیداری خود را حداکثر کنید؛ هر  روز روی اولویت هایتان تمرکز کنید.

۳. قورباغه های روزانه خود را قورت دهید

مهمترین کار که بر اساس اولویت های شما است و در برنامه ریزی روزانه شما گنجانده شده است را بدون فوت وقت و بدون عقب راندن و بدون معطلی شروع کنید به انجام دادن و تا آن را به پایان نرسانده اید سراغ هیچ کاری دیگری نروید و تمام تلاش خود را بکنید که هیچ اتفاقی یا بی برنامگی یا کارهای با اولیت بسیار پایین در انجام آن کار اختلال ایجاد کنند.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *